کتاب تاریخ مصور آمریکا

American history
(مجموعه 3 جلدی)
کد کتاب : 16776
شابک : 978-2000775034
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 1592
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 26 مرداد

معرفی کتاب تاریخ مصور آمریکا اثر فاطمه شفیعی سروستانی

از دسته ی کتاب های مرجع و انتشاریافته در سه جلد، کتاب تاریخ مصور آمریکا به قلم فاطمه شفیعی سروستانی، تاریخ و اقتصاد و سیاست ایالات متحده را در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داده است. بازه ای که این کتاب از نظر تاریخی آن را پوشش داده از اندکی پیش از کشف آمریکا به وسیله ی کریستف کلمب مشهور تا ریاست جمهوری دونالد ترامپ، رییس جمهور وقت آمریکا در زمان تالیف کتاب می باشد. نویسنده ی این کتاب از فارغ التحصیلان دانشگاه تهران با مدرک دکترای مطالعات آمریکاست و این اثر را با بهره گیری از هزاران تحقیق و رفرنس معتبردرسه جلد به نام های سرزمین بدون مرز، تولد یک ملت و قرن آمریکایی به نگارش درآورده است. همانطور که از نام هر جلد پیداست، وقایع مربوط به سرزمین آمریکا قبل از شروع تجارات و داد و ستد ها و سپس پیدایش ملتی از نژادهای متنوع و در نهایت قرار گرفتن این مردم در کنارهم زیر پرچم ایالات متحده و شروع عصر مدرن آمریکا، موضوع اساسی هر مجلد است.

شرح نظام کاپیتالیسم، ناسیونالیسم آمریکایی، مسائل مربوط به حقوق زنان، بنیادگرایی مسیحی و شبه نظامی گری در کنار مسائل بین الملل و حتی حوزه ی روابط ایالات متحده با کشورهای خاورمیانه علی الخصوص ایران به تفصیل در این کتاب به رشته ی تحریر در آمده و به عنوان یک کتاب مرجع استاندارد از جبهه گیری پرهیز شده و تمامی اتفاقات از منظری بی طرفانه و از تمامی جوانب تحت بررسی قرار داده است.

آنچه این مرجع را از سایر مراجع متمایز می کند این است که علاوه بر متن کامل و جامع حاوی بیش از یک میلیون و پانصد هزار واژه ، اطلاعات تصویری و اینفوگرافی ارزشمندی بالغ بر سه هزار و پانصد عکس و تصویر نیز ارائه می کند که از این جهت بازه ی وسیعی از مخاطبین و خوانندگان با سطوح مختلف علمی و تحصیلی را مورد پوشش قرار می دهد.

کتاب تاریخ مصور آمریکا