کتاب ایستگاه آخر

Last Stop on Market Street
کد کتاب : 17123
مترجم :
شابک : 978-6008617341
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 32
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 13 اسفند

یک روز اتوبوسی
Last Stop on Market Street
کد کتاب : 22675
مترجم :
شابک : 978-6008347163
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 32
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب ایستگاه آخر اثر مت دلاپنا

ایستگاه آخر کتابی مناسب کودکان است که در سال 2015 توسط نویسنده آمریکایی مت د اپنا نوشته شده و توسط کریستین رابینسون تصویرگری شده است . این کتاب موفق به کسب مدال نیوبری در سال 2016، جایزه کالدکات آنر و بسیاری جوایز دیگر شده است. این کتاب داستان پسربچه ای به نام سی جی را دنبال می کند در حالی که او یاد می گیرد زیبایی چیزهای روزمره را هنگام اتوبوس سواری درک کند.
هر یکشنبه بعد از کلیسا ، سی جی و مادربزرگش سوار اتوبوس شهر می شوند. اما امروز ، سی جی تعجب می کند که چرا آنها مانند دوستش کالبی ماشین ندارند. چرا او مانند پسران داخل اتوبوس آی پاد ندارد؟ چطور آنها همیشه باید در قسمت کثیف شهر پیاده شوند؟ هر کدام از سوالات سی جی با پاسخی دلگرم کننده از طرف مادربزرگ روبرو می شود. مثلا هنگامی که آنها به سمت ایستگاه اتوبوس می روند ، سی جی از نانا می پرسد که چرا باید در زیر باران راه بروند ، و نانا پاسخ می دهد که درختان نیز به آب احتیاج دارند پاسخ هایی که به او کمک می کند زیبایی و سرگرمی را در روال زندگی عادی خود و دنیای اطرافش ببیند.
کتاب ایستگاه آخر، سواری ای پرانرژی در یک شهر شلوغ، چشم انداز شگفت انگیزی را که فقط مادربزرگ و نوه می توانند در آن اشتراک داشته باشند برجسته می کند و آن را از طریق متن پر جنب و جوش مت دلاپنا و تصاویر درخشان کریستین رابینسون زنده می کند.

کتاب ایستگاه آخر


ویژگی های کتاب ایستگاه آخر

برنده نشان نیوبری سال 2016

نامزد نشان کالدکوت سال 2016

نامزد جایزه شارلوت زولوتو سال 2016

نامزد جایزه بهترین کتاب نوجوانان پنسیلوانیا سال 2017

مت دلاپنا
متیو دلاپنا نویسنده آمریکایی کتابهای کودک است که در رمان های مخصوص بزرگسالان نیز تخصص دارد. او در سال 2016 به خاطر کتاب خود «ایستگاه آخر»، مدال نیوبری را کسب کرد.او نویسنده پرفروش در نیویورک تایمز، نویسنده برنده مدال در نیویورک از شش رمان بزرگسالان جوان و چهار کتاب تصویری است. مت کار MFA خود را در زمینه نوشتن خلاقانه از دانشگاه ایالتی سن دیگو و لیسانس خود را از دانشگاه اقیانوس آرام دریافت کرد، جایی که وی با بورسیه ورزشی کامل برای بسکتبال در مدرسه شرکت کرد. د لا پرنا در حال حاضر در...
نکوداشت های کتاب ایستگاه آخر
It’s also the warmth of their intergenerational relationship that will make this book so satisfying, for both young readers and the adults sharing it with them.
گرمای روابط بین نسلی آنها در این کتاب باعث رضایت خاطر خوانندگان جوان و همچنین بزرگسالان می شود.
 New York Times Book Review New York Times Book Review

The sharp illustrations — in bold, and cheerful primaries — get CJ’s restless energy and curious postures exactly right.
تصاویر واضح - با کیفیتی پررنگ و شاد - انرژی بی قرار و کنجکاوی کریستین رابینسون را به خوبی نشان می دهد.
Boston Globe Boston Globe

With the precision of a poet, Matt de la Peña chronicles a boy's heartwarming Sunday morning routine with his nana.
با دقت یک شاعر ، مت دلاپنا روایت یکشنبه صبح دلگرم کننده ی یک پسربچه با مادربزرگش را شرح می دهد.
Shelf Awareness, starred review

قسمت هایی از کتاب ایستگاه آخر (لذت متن)