کتاب قاچاقچی در ماه

Spaced Out
قرارگاه فضایی آلفا 2
کد کتاب : 26997
مترجم :
شابک : 978-6004626941
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 298
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 7 تیر

سرنخ فضایی
Space Case
قرارگاه فضایی آلفا 1
کد کتاب : 17139
مترجم :
شابک : 978-6004624152
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 310
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 5 تیر

معرفی کتاب سرنخ فضایی اثر استوارت گیبز


کتاب سرنخ فضایی یک داستان رازآلود و جنایی است که در ماه اتفاق می افتد. این داستان در واقع یک ماجراجویی فضایی طنزآمیز و بسیار جذاب است.
دشیل گیبسون یا همان دش دوازده ساله مانند دیگر همرزمانش - در قرارگاه فضایی آلفا زندگی می کنند. دش گیبسون بسیار در جهان مشهور است زیرا که او یکی از اولین انسانهایی است که در ماه زندگی می کند.
اما واقعیت این است که او تا سر حد مرگ حوصله اش سر رفته است. بچه ها مجاز به راه رفتن در سطح ماه نیستند ، و این به این معنی است که آنها در داخل پایگاه کوچک ماه گرفتار شده اند و هیچ کاری برای پر کردن اوقات خود ندارند - و تنها بچه ی دیگری که در سن دش است تمام وقت خود را صرف بازی های واقعیت مجازی می کند.

سپس دانشمند برتر قرارگاه فضایی مرده است. دش احساس می کند که یک بازی کثیف در پشت پرده وجود دارد ، اما هیچ کس باور نمی کند. همه موافقند که دکتر هولتز بدون اینکه کلاه ایمنی خود را به درستی بستعع باشد ، بر روی سطح ماه رفته است. دش فهمیده است که دکتر هولتز در آستانه کشف جدیدی بود و این رازی است که می تواند همه چیز را برای آنها تغییر دهد - رازی که کسی ممکن است برای نگه داشتنش آدم بکشند ...
کتاب سرنخ فضایی اولین جلد از مجموعه ی معمایی و طنز قرارگاه فضایی آلفا است. این کتاب را آزیتا راثی ترجمه کرده است. سرنخ فضایی توسط انتشارات پرتقال منتشر شده است.

کتاب سرنخ فضایی


ویژگی های کتاب سرنخ فضایی

نامزد جایزه تگزاس Bluebonnet سال 2017

نامزد جایزه ادگار سال 2015

نامزد جایزه کتاب Nutmeg سال 2017

استوارت گیبز
استوارت گیبز نویسنده داستان کودک است که در لس آنجلس، کالیفرنیا زندگی می کند. او تاکنون پنج سریال را نوشته است: سریال FunJungle ، سریال Moon Base Alpha، سری Spy School، سری Charlie Thorne و سریال Last Musketeer. او سالها پیش از نویسندگی نویسنده فیلمنامه نویسی بود. در میان فیلم هایی که وی فیلمنامه را برای فیلم های Showdown (1993) ، See Spot Run (2001) و Repli-Kate (2002) نوشت.
نکوداشت های کتاب سرنخ فضایی
Thrillers too often fly off the rails in their final moments, but the author's steady hand keeps everything here on track. Fully absorbing.
داستان های هیجانی اغلب در آخرین لحظات خود از ریل خارج می شوند ، اما در این کتاب نویسنده همه چیز را حفظ می کند. بسیار جذاب.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

Recommended as a breezy read, especially for the budding space scientist.
این کتاب به عنوان کتابی سبک و جذاب برای دانشمندان جوان و تازه کار فضایی توصیه می شود.
School Library Journal School Library Journal

قسمت هایی از کتاب سرنخ فضایی (لذت متن)
تبریک می گوییم که برای سکونت در نخستین زیستگاه دائمی و فرازمینی بشر انتخاب شده اید! قرارگاه فضایی آلفا (که از این پس آن را «قفا» میخوانیم برای ساده تر شدن گذار شما از زمین به شکلی طراحی شده است که به اندازهی هر اقامتگاهی در سیارهی زادگاه ما صمیمی و راحت باشد. مهندسان و طراحان ما از هیچ هزینه ای دریغ نکرده اند تا هرچه تمام ساکنان قفا یا «ماه نشینان» برای زندگی آسوده و دلپذیر شان لازم دارند، فراهم کنند. با این حال، زندگی در کرهی ماه بی دردسر نیست. واضح است که این اقامتگاه با خانه ای در زمین تفاوت های زیادی دارد. بسیاری از این تفاوت ها هم باعث میشود که شما تعجب خوشایندی را احساس کنید. به این منظور، لطفا این راهنمای مفید و آموزشی را تمام و کمال و با صرف وقت کافی مطالعه کنید، زیرا به احتمال زیاد به بسیاری از پرسش هایی که دربارهی خانه ی جدید خود دارید (و شاید حتی به چند پرسش که هنوز به فکرشان هم نیفتاده اید) پاسخ میدهد.