کتاب قصه هایی برای پدران فرزندان نوه ها

Historias parapais filhos e notos
کد کتاب : 17236
مترجم :
شابک : 978-6008277262
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 304
سال انتشار شمسی : 1403
سال انتشار میلادی : 2001
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 9 تیر

معرفی کتاب قصه هایی برای پدران فرزندان نوه ها اثر پائولو کوئیلو

قصه هایی پرحکمت از سراسر جهان، که نسل به نسل به ما رسیده است. در قصه های این مجموعه، پائولو کوئلیو واقع گرایی، عرفان و تمثیل را در هم می آمیزد.
این کتاب، داستان هایی ساده و شفاف است که طیف وسیعی از خوانندگان را در بر می گیرد. قصه هایی که پدران برای فرزندان و نوه های خود نقل کرده و با آن معارف را به نسل بعد منتقل می کنند. کوئلیو این حکایات را از زبان حسن بصیری، کنفوسیوس، سعدی، حلاج، گاندی، ملانصرالدین، شمس تبریزی و … می گوید.
روایت کوئلیو از داستان های قرون وسطی شروع می شود، حوزه ی وسیعی را در بر می گیرد و به تجربیات شخصی او می رسد. او این بار ما را به نقاط مختلف جهان از چین، ژاپن ایران و هندوستان تا آمریکا، اسپانیا و دورترین صحراهای آفریقا می برد. انگیزه ای فرا ملیتی و مذهبی سبب خلق این اثر شده است و می توان عرفان اسلامی را در حکایاتش دید. این نویسنده با واقع گرایی، عرفان، حکایات و پندهایش را آن گونه بازگو می کند که در زندگی روزمره مان حضور دارد.

کتاب قصه هایی برای پدران فرزندان نوه ها

پائولو کوئیلو
پائولو کوئیلو دسوزا، زاده ی 24 آگوست 1947، ترانه سرا و رمان نویس برزیلی است.کوئیلو از اوایل دوران نوجوانی قصد داشت که نویسنده شود. درون گرایی و سرکشی های کوئیلو در 17سالگی، والدینش را بر آن داشت تا او را در یک آسیاشگاه روانی بستری کنند. او قبل از مرخص از شدن در بیست سالگی، سه بار از این آسایشگاه فرار کرد.کوئیلو در سال 1982 اولین کتاب خود را منتشر کرد که به موفقیت چندانی نرسید اما با انتشار کتاب کیمیاگر، نام او بر سر زبان ها افتاد.پائولو کوئیلو در سال 1980 با هنرمندی به نام کریستینا اویتیسیکا ...