کتاب تجربه توسعه آسیای شرقی

The East Asian Development Experience
(معجزه، بحران و آینده)
کد کتاب : 17699
مترجم : لیلا سادات فاطمی نسب
شابک : 978-6004054614
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 412
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2006
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 21 مرداد

معرفی کتاب تجربه توسعه آسیای شرقی اثر ها جون چانگ

تجربۀ توسعۀ کشورهای آسیای شرقی از این جهت جذاب است که سیاست ها و نهادهای این کشورها غالبا از آنچه مردم، از جمله شهروندان همین کشورها «تجربة برتر» می پندارند، فاصله گرفته است. اقتصادهای شرق آسیا (بجز هنگ کنگ) به جای پیروی از سیاست های اجماع واشنگتن (سیاست هایی چون اقتصاد کلان مبتنی بر تورم، سرمایه گذاری و تجارت خارجی آزاد، مقررات زدایی و خصوصی سازی) از سیاست های صنعتی و کسب وکار مداخله گرایانه بهره گرفتند.
با ارائۀ مقالات گردآمده در این کتاب بر آنیم تا با افشای حقایقی جدید، با کاربست نظریه هایی نامعمول در تفسیر انبوهی از «حقایقی» که بسیار هم مورد پذیرش قرار گرفته اند و نیز با پیشنهاد سیاست های نامتعارف، دریچۀ جدیدی بر گفتمان حاضر بگشایم. به همین جهت، این مقالات گاهی مخاطب را شگفت زده می کند، نظم ذهنی اش را آشفته یا علاقه و توجهش را جلب می کند. اما امید داریم مخاطب پس از مطالعۀ این مقالات، از منظری جدید به تجربۀ آسیای شرقی و توسعۀ اقتصادی به طور کلی بنگرد.

کتاب تجربه توسعه آسیای شرقی

ها جون چانگ
ها جون چانگ (زادهٔ ۷ اکتبر ۱۹۶۳) یک اقتصاددان اهل کره جنوبی است. وی یکی از افراد برجسته در نگرش اقتصاد دگراندیشانه است که سعی در پیوند آن با اقتصاد مارکسیستی دارد. وی پس از فارغ‌التحصیلی در دانشکده اقتصاد دانشگاه ملی سئول، در دانشگاه کمبریج در رشته توسعه اقتصاد سیاسی فارغ‌التحصیل شد. آثار و مقالات او بیشتر متأثر از نوشته‌های اقتصاد دانانی همچون گونار میردال، کارل مارکس، فریدریش آوگوست فون هایک، جان کینز و فریدریش لیست است.
دسته بندی های کتاب تجربه توسعه آسیای شرقی