کتاب پایی در کوی ایران

Paei dar Kouy-e Iran
  • 15 % تخفیف
    قیمت : 65,000 | 55,250 تومان

  • موجود
  • انتشارات: علم علم
    نویسنده:
کد کتاب : 17856
شابک : 978-9642243976
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 600
سال انتشار شمسی : 1392
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 مرداد

معرفی کتاب پایی در کوی ایران اثر حاتم قادری

این کتاب از سه بخش تشکیل شده است. بخش نخست این کتاب شامل پنج فصل است. در فصل نخست به بحث هویت ایرانی و نقش عنصر پارسی اختصاص یافته و سپس در فصل دوم همان شاکله نظریه و امر سیاسی مورد توجه قرار گرفته است. در فصل چهارم و با توجه به اهمیت عنصر یونانی در شاکله ایرانی و حالت عکس آن، به جنبه های مهم مواجهه ایران و یونان پرداخته شده است. در فصل آخر این بخش، نویسنده با استفاده از شاهنامه فردوسی در تلاش است به فهم شاه آرمانی و تعامل با عنصر پهلوانی در ایران نزدیک تر شود.
در بخش دوم این کتاب، شش فصل گنجانده شده است که به ترتیب گزارشی از اندیشه و روایت های ابن حزم، ناصرخسرو، غزالی، سیاست و فرهنگ قابوس نامه، ماوردی و ابن طقطقی است که به جز روایت ابن طقطقی، همگی متعلق به اندیشه پردازی های سده های چهارم و پنجم هجری قمری هستند. به اعتقاد نویسنده علت پرداختن به اندیشه های افراد نامبرده شده در این بخش، این است: «این دو سده را می توان مهم ترین سده ها در فضای اندیشه پردازی در حوزه تمدن اسلامی از ابتدا تا زوال خلافت دانست. طبعا پرداختن به همه اندیشه ورزان و سویه های اندیشه ورزی در این دوران بیرون از فراخنای حوصله این کتاب است.»

کتاب پایی در کوی ایران

حاتم قادری
حاتم قادری (متولد ۱۳۳۵ در تهران) پژوهشگر ایرانی حوزه علوم سیاسی و استاد دانشگاه تربیت مدرس است. او همچنین در کلاس‌های آزاد مؤسسه رخداد تازه تدریس می‌کند.او دوره کارشناسی علوم سیاسی را در سال ۱۳۵۸ در دانشگاه شهید بهشتی، دوره کارشناسی ارشد علوم سیاسی را در سال ۱۳۶۷ و دوره دکتری همین رشته در سال ۱۳۷۳ در دانشگاه تربیت مدرس به پایان برد.
دسته بندی های کتاب پایی در کوی ایران