کتاب خرم آباد

Hurramabad

مشخصات کتاب خرم آباد
مترجم :
شابک : 978-6222086565
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 424
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2000
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 فروردین

برنده جایزه آنتی بوکر سال 1998

برنده جایزه دولتی فدراسیون روسیه سال 2000

معرفی کتاب خرم آباد اثر آندری ولوس

«خرم آباد» نوشته آندری ولاس رمانی است که در کلامی کوتاه می توان آن را رمان عشق به انسان و سرزمین دانست. رمانی که به بهانه عشق به سرزمین خجند و بخارا و به بهانه مردمانی که به خاطر این عشق کشته شده اند نوشته شده است.
این رمان که نویسنده آن را بهترین داستان زندگی خود بیان کرده از دریچه قلم یکی از نویسندگان چیره دست شوروی سابق و تاجیکستان امروز تالیف شده است و روایتی از زوال انسان و زندگی او در جریان جنگ های منجر به استقلال تاجیکستان و تشکیل جمهوری در این کشور است. روایتی که نویسنده اذعان می کند در صورت منحل نشدن کشور اتحاد جماهیر شوروی و آغاز نشدن جنگ های استقلال طلبانه در تاجیکستان طی آن فرجام بسیاری از انسان ها به جای تلخی و سیاهی امروز این رمان، فرجامی سپید و سرشار از شادی داشت.

کتاب خرم آباد

آندری ولوس
"آندری ولووس (متولد سال 1955) فقط در بین خوانندگان روسی مشهور شد، پس از آنكه وی به خاطر جایزه معتبر ادبی ایتالیایی" مسكو-پنه "به خاطر سری داستانهای درهم تنیده خود تحت عنوان" سه گانه خرم آباد "(Хуррамабадскую трилогию) در سال 1998 اعطا شد. (برندگان قبلی این جایزه شامل والنتین راسپوتین، فاضل اسکندر، لیودمیلا پتروشفسویا، و لیودمیلا اولیتسایا) یک سال بعد آندری ولوس جایزه ادبی حتی معتبر تری به نام "آنتی بوکر" را به دست آورد و او آن را بر اساس نسخه خطی برای رمان آن زمان هنوز منتشر نشده خرم آباد، بد...