کتاب ستوان من

Mein Leutnant

مشخصات کتاب ستوان من
مترجم :
شابک : 978-6222086541
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 127
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2012
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 24 فروردین

برنده جایزه کتاب بزرگ روسیه سال 2012

معرفی کتاب ستوان من اثر دانیل گرانین

داستان بلند «ستوان من» اثر دانیل گرانین از مهم ترین آثار ادبی روسیه معاصر به شمار می رود. از سویی این اثر نویسنده ای است که خود از سربازان حاضر در جنگ دوم جهانی بوده است و بسیاری از وقایع رفته بر روسیه در جریان حمله آلمان نازی به این کشور و به ویژه محاصره شهرهای مهم آن را با چشم دیده است و با وجود خود لمس کرده است و جدای از این، در زمره نویسندگان چیزه دست به شمار می رود که بسیاری از جوایز ادبی معاصر روسیه را از آن خود کرده است.
«ستوان من» داستانی مستند است. گرانین که یکی از ستوان های ارتش سرخ در جریان محاصره لنینگراد بوده است، در این داستان از زبان شخصیتی که از قضا خود نیز یکی از ستوان های ازتش سرخ است روایتی بکر و صعب از این ماجرا بازگو می کند. این داستان از سویی مستند به دیده ها و لمس شده ها توسط نویسنده آن و از سوی دیگر خلق شده با ذهن خیال پرداز و داستان سرای اوست و تلفیق این دو با هم است که «ستوان من» را به یکی از تأثیر گذارترین آثار ادبی زمانه خود در سرزمین سرد شمال آسیا و جهان مبدل کرده است.

کتاب ستوان من

دانیل گرانین
دانیل الکساندرویچ گرانین (1 ژانویه 1919 - 4 ژوئیه 2017)، نام اصلی وی آلمانی، نویسنده اتحاد جماهیر شوروی و روسی بود.گرانین نوشتن را در دهه 1930، در حالی که هنوز دانشجوی مهندسی در موسسه پلی تکنیکی لنینگراد بود، آغاز کرد. وی پس از فارغ التحصیلی به عنوان مهندس ارشد در آزمایشگاه انرژی شروع به کار کرد و کمی بعد از شروع جنگ، داوطلب شد که به عنوان سرباز جنگ کند.مطابق با دائرlالمعارف بزرگ اتحاد جماهیر شوروی: "مضمون اصلی آثار گرانین عاشقانه و شعر خلاقیت علمی و تکنولوژیکی و مبارزه بین جستجوی دانشمندان ا...