روانشناسی عزت نفس

روان شناسی کاربردی
Six Pillars of Self-Esteem

معرفی کتاب روانشناسی عزت نفس اثر ناتانیل براندن | ایران کتاب

عزت نفس متاثر از عوامل درونی و بیرونی است. عوامل درونی عواملی است که از درون نشات می گیرد یا خود شخص آن را ایجاد می کند، نقطه نظرها، باورها، اعمال یا رفتار.
عوامل بیرونی یا همان عوامل محیطی هستند که پیام هایی که کلامی و غیر کلامی انتقال پیدا می کنند و تجربه هایی که بانی و باعث آن، سازمان دهندگان و فرهنگ هستند.
در این کتاب عزت نفس را از درون و بیرون بررسی شده است، اینکه نقش فرد در ایجاد عزت نفس خود چه مقدار است و دیگران در آن چه نقشی ایفا می کنند. تا جایی که می دانیم پیش از چاپ این کتاب اقدامی تا این حد گسترده در جهت بررسی عزت نفس صورت نگرفته است.

این کتاب معتقد به عمل است. می توان به خود شکوفایی رسید. می توان موفقیت را لمس کرد. خطاب این کتاب به همه ی زنان و مردانی است که با پویایی می خواهند در سرنوشت زندگی شان دخیل شوند و راه تکامل و تعالی را بپیمایند. این کتاب در ضمن مناسب همه ی روانشناسان، والدین، آموزگاران و همه ی کسانی است که در قبال فرهنگ سازمان ها مسئولیتی بر عهده دارند. این کتاب درباره ی چیزهای شدنی است.

کتاب روانشناسی عزت نفس

مشخصات کتاب روانشناسی عزت نفس
انتشارات:نشر نخستین
مترجم :
نویسنده :
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964671635-3
تعداد صفحه :304
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1994
سری چاپ :18
بخش هایی از کتاب روانشناسی عزت نفس (لذت متن)
اعتماد کردن به ذهن و دانستن این که هر کسی شایسته و زیبنده ی خوشبختی است جوهر و عصاره ی عزت نفس است.

ارزش عزت نفس صرفا در این نیست که به ما امکان می دهد احساس بهتری داشته باشیم، بلکه به ما فرصتی می دهد تا بهتر زندگی کنیم. به ما امکان می دهد با چالش های زندگی بهتر روبه رو شویم و از فرصت های مطلوب بهره برداری بیشتری بکنیم.