نیمه تاریک وجود

The Dark Side of the Light Chasers

  • قیمت : ۲۰,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: کلک آزادگانکلک آزادگان
نویسنده:

معرفی کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد

کتاب نیمه تاریک وجود، اثری نوشته ی دبی فورد است که اولین بار در سال 1998 به چاپ رسید. «سایه» در روانشناسی اسم های متعددی دارد: «خویشتن جایگزین»، «خویشتن پایین تر»، «همزاد تاریک»، «خویشتن سرکوب شده»، «اید» و اسم هایی دیگر. کارل یونگ بیان می کند که سایه، «آن شخصی است که ترجیح می دهید نباشید.» اما حتی اگر آگاهانه تصمیم بگیرید که نیمه تاریک وجودتان را پنهان سازید، طبق نظر نویسنده ی این کتاب بسیار پرفروش و تأثیرگذار، باز هم آن نیمه ی تاریک، سایه ای خلق خواهد کرد. فورد در این اثر، راه هایی را ارائه می دهد که ما را قادر می سازد به جای پس زدن بخش های به ظاهر نامطلوب شخصیتمان، با آن ها رو به رو شویم و حتی از آن ها بهره ببریم. ممکن است سایه هایمان تهدیدکننده به نظر برسند اما آن ها اغلب در به وجود آوردن تغییر و دگرگونی در زندگی بسیار تأثیرگذار هستند. با مطالعه ی کتاب نیمه تاریک وجود خواهید توانست استعدادها و قدرت هایی را در خود کشف کنید که در نیمه تاریک وجودتان جا خوش کرده اند.

کتاب نیمه تاریک وجود


ویژگی های کتاب نیمه تاریک وجود

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

جزو فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

مشخصات کتاب نیمه تاریک وجود
قطع :رقعی
نوع جلد :سلفونی
شابک :978-964-7974-04-2
تعداد صفحه :216
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :1998
سری چاپ :23
نکوداشت های کتاب نیمه تاریک وجود
Inspirational and trustworthy.
الهام بخش و قابل اطمینان.
Goodreads

An enlightening book.
کتابی روشنگرانه.
Barnes & Noble

A bestselling, beloved classic.
یک اثر کلاسیک پرفروش و محبوب.
Amazon Amazon

بخش هایی از کتاب نیمه تاریک وجود (لذت متن)
ما صاحب مکان های مقدسی در درونمان هستیم و اگر آماده باشیم و بخواهیم می توانیم به آسانی این کلیت را که چه کسی هستیم، ببینیم. بسیاری از ما از دیدن آنچه پشت درهای بسته ی زندگیمان وجود دارد، واهمه داریم. بنابراین به جای این که از سر کنجکاوی و ماجراجویی به شناخت خود پنهانمان بپردازیم که سراسر شگفتی و هیجان است، وانمود می کنیم که چنین اتاق هایی اصلا وجود ندارد و این چرخه همچنان ادامه دارد.

ما گمان می کنیم که نقاب هایمان، شخصیت درونی مان را پنهان می دارند، اما هر آنچه که در وجود خود نمی پذیریم، در غیرمنتظره ترین لحظات سر برمی آورد و خود را نشان می دهد.

شما باید برای شکوفا کردن استعداد خود وارد تاریکی شوید. وقتی ما هر احساس یا انگیزه ای را سرکوب می کنیم، قطب مخالف آن را نیز سرکوب می کنیم. اگر ما زشتی خود را انکار کنیم، از زیبایی خود کم می کنیم. اگر ترس خود را انکار کنیم، از شجاعت خود کم می کنیم. اگر طمع خود را انکار کنیم، از بخشش خود می کاهیم. اندازه ی کامل ما بیشتر از چیزی است که حتی بتوانیم آن را تصور کنیم.