انتشارات: نیلوفرنیلوفر
نویسنده:

معرفی کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند اثر آلن دوباتن

کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند، اثری نوشته ی آلن دوباتن است که اولین بار در سال 1997 منتشر شد. دوباتن در این اثر موفق، دو ژانر به ظاهر دور از هم (زندگی نامه نویسی ادبی و خودپروری) را با هنرمندی و جذابیتی کم نظیر در هم آمیخته است. چه کسی فکرش را می کرد که مارسل پروست، یکی از برجسته ترین نویسندگان دو سده ی اخیر، چنین بینش غنی و تکان دهنده ای را درباره ی پیش گرفتن بهترین راه برای گذران زندگی به ما ارائه کند؟ پروست دریافته بود که مجموع تکه های روزمره و به ظاهر بی اهمیت زندگی هستند که جوهره و ارزشمندی آن را به وجود می آورند. دوباتن به بهترین شکل ممکن از زندگی و حرفه ی پروست بهره برده و آن را به نقشه ی راهی کاربردی برای لذت بردن از تعطیلات، احیای روابط، دستیابی به ذهنی مبتکر، درک عشق و بسیاری دیگر از نکات مهم زندگی تبدیل کرده است. دوباتن با بررسی کامل و موشکافانه ی مقالات، نامه ها و داستان های مارسل پروست، تصویری بسیار جذاب از این نویسنده ی بزرگ خلق کرده که بدون تردید می تواند زندگی های بسیاری را با تغییرات مثبت همراه کند.

کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند


ویژگی های کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند

جزو لیست پرفروش های نیویورک تایمز

جزو فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

مشخصات کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-964-448-215-1
تعداد صفحه :212
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1997
سری چاپ :6
نکوداشت های کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند
Dazzling.
خیره کننده.
John Updike

Witty, intelligent, pragmatic.
پرظرافت، هوشمندانه و عمل گرایانه.
Penguin Random House Penguin Random House

A real pleasure.
لذتی واقعی.
Publisher's Weekly

بخش هایی از کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند (لذت متن)
وقتی غمگین هستیم بهترین کار این است که در گرمای مطبوع تختخوابمان دراز بکشیم و در آنجا، که تمام تلاش ها و درگیری ها پایان می یابد، بهتر است حتی سرمان را زیر پتو کنیم و با تمام وجود خود را به دست امواج گریه بسپاریم، همچون شاخه هایی در باد پاییزی.

این زندگی نیست که عادی است بلکه تصویری که از آن در حافظه داریم آن را عادی می کند.

افکاری که بدون رنج حاصل شده اند فاقد منبع مهم انگیزه هستند. به قول پروست، ما تا مشکلی نداشته باشیم عملا چیزی نمی آموزیم. حافظه ی بی نقص، ابزار کارآمدی برای مطالعه ی پدیده ی حافظه نیست.