کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند

How Proust Can Change Your Life
کد کتاب : 1173
مترجم :
شابک : 978-964-448-215-1
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 212
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست پرفروش های نیویورک تایمز

جزو فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

معرفی کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند اثر آلن دوباتن

کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند، اثری نوشته ی آلن دوباتن است که اولین بار در سال 1997 منتشر شد. دوباتن در این اثر موفق، دو ژانر به ظاهر دور از هم (زندگی نامه نویسی ادبی و خودپروری) را با هنرمندی و جذابیتی کم نظیر در هم آمیخته است. چه کسی فکرش را می کرد که مارسل پروست، یکی از برجسته ترین نویسندگان دو سده ی اخیر، چنین بینش غنی و تکان دهنده ای را درباره ی پیش گرفتن بهترین راه برای گذران زندگی به ما ارائه کند؟ پروست دریافته بود که مجموع تکه های روزمره و به ظاهر بی اهمیت زندگی هستند که جوهره و ارزشمندی آن را به وجود می آورند. دوباتن به بهترین شکل ممکن از زندگی و حرفه ی پروست بهره برده و آن را به نقشه ی راهی کاربردی برای لذت بردن از تعطیلات، احیای روابط، دستیابی به ذهنی مبتکر، درک عشق و بسیاری دیگر از نکات مهم زندگی تبدیل کرده است. دوباتن با بررسی کامل و موشکافانه ی مقالات، نامه ها و داستان های مارسل پروست، تصویری بسیار جذاب از این نویسنده ی بزرگ خلق کرده که بدون تردید می تواند زندگی های بسیاری را با تغییرات مثبت همراه کند.

کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند

آلن دوباتن
آلن دوباتن، زاده ی 20 دسامبر 1969، نویسنده ی سوییسی/انگلیسی است.دوباتن در زوریخ به دنیا آمد. پدرش که در مصر به دنیا آمده بود، به سوییس مهاجرت کرد و از موسسان یک شرکت سرمایه گذاری شد و بعد از آن، ثروت هنگفتی به دست آورد. او یک خواهر دارد و دوازده سال اول زندگی اش را در سوییس گذرانده است.دوباتن برای تحصیل، به مدرسه ای شبانه روزی در آکسفورد فرستاده شد و زبان انگلیسی را آموخت. او در رشته های تاریخ و فلسفه تحصیل کرد و مقطع دکتری را در رشته ی فلسفه ی فرانسه در دانشگاه هاروارد آغاز کرد اما به خاطر ن...
نکوداشت های کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند
Dazzling.
خیره کننده.
John Updike

Witty, intelligent, pragmatic.
پرظرافت، هوشمندانه و عمل گرایانه.
Penguin Random House Penguin Random House

A real pleasure.
لذتی واقعی.
Publisher's Weekly

قسمت هایی از کتاب پروست چگونه می تواند زندگی شما را دگرگون کند (لذت متن)
وقتی غمگین هستیم بهترین کار این است که در گرمای مطبوع تختخوابمان دراز بکشیم و در آنجا، که تمام تلاش ها و درگیری ها پایان می یابد، بهتر است حتی سرمان را زیر پتو کنیم و با تمام وجود خود را به دست امواج گریه بسپاریم، همچون شاخه هایی در باد پاییزی.

این زندگی نیست که عادی است بلکه تصویری که از آن در حافظه داریم آن را عادی می کند.

افکاری که بدون رنج حاصل شده اند فاقد منبع مهم انگیزه هستند. به قول پروست، ما تا مشکلی نداشته باشیم عملا چیزی نمی آموزیم. حافظه ی بی نقص، ابزار کارآمدی برای مطالعه ی پدیده ی حافظه نیست.