سرسختی

قدرت اشتیاق و پشتکار
Grit

مشخصات کتاب سرسختی
مترجم :
شابک :978-6009684359
قطع :وزیری
تعداد صفحه :340
سال انتشار شمسی :1398
سال انتشار میلادی :2016
نوع جلد :شومیز
سری چاپ :5
زودترین زمان ارسال :30 مرداد

معرفی کتاب سرسختی اثر آنجلا داکورث | ایران کتاب

در این کتاب که به سرعت وارد لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز شد، آنجلا داکورث (از پیشروان روانشناسی موفقیت)، به همه کسانی که به دنبال موفقیت هستند شامل والدین، معلمین، ورزشکاران، فعالین کسب و کار و... نشان می دهد که راز موفقیت به اندازه ای که به اشتیاق و استقامت بستگی دارد، به استعداد وابسته نیست. او این مفهوم را «سرسختی» نامیده است. داکورث همراه با بیان داستان زندگی خود، به عنوان دختری که همواره عبارت «تو نابغه نیستی!» را از پدرش می شنیده ولی اکنون یک فرد موفق و پیشرو در زمینه روانشناسی موفقیت و مشاوره کسب و کار است، نشان داده است که برای موفقیت، ترکیب ویژه ای از اشتیاق و مداومت بلند مدت ضروری است. برخی بینش های ارزشمندی که در این کتاب ارائه شده است: - چرا هر تلاش شما برای رسیدن به اهداف، در نهایت دو برابر ارزشمند است. - چگونه صرف نظر از هوش و موقعیت، می توان «سرسختی» را آموخت. - چگونه علایق مادام العمر شکل می گیرند. - کدام یک برای کودکان بهتر است؛ یک آغوش گرم و یا استانداردهای سخت گیرانه و... ضمن آموزنده، سرگرم کننده و سازنده بودن، «سرسختی»،کتابی است که نشان می دهد زمانی که در شرایط چالشی و سقوط هستید، در ذهن شما چه می گذرد و چه چیزی باعث ایجاد تمایز می شود. چیزی که استعداد و یا شانس نیست، بلکه قدرت اشتیاق و پشتکار فرد است!

کتاب سرسختی

آنجلا داکورث
آنجلا داکورث استاد روان‌شناسی دانشگاه پنسلیوانیا و برنده سال 2013 فلوشیب مک آرتور است. او روی سرسختی و سایر ویژگی‌هایی تحقیق می‌کند که موفقیت در زندگی را پیش‌بینی می‌کنند. آنجلا که قبلاً معلم ریاضی مدارس راهنمایی و دبیرستان بوده، اخیراً آزمایشگاه شخصیت را تأسیس کرده است، سازمانی غیرانتفاعی که مأموریت آن عبارت است از پیشبرد علمی و عملی توسعه شخصیت در کودکان.
قسمت هایی از کتاب سرسختی (لذت متن)
استعداد مهمتر است یا سرسختی؟ چرا؟ آیا سرسختی یک ویژگی ثابت در طول عمر است یا می توان آن را به مرور زمان در خود رشد داد؟ اگر می توان، چگونه باید این هدف را عملی کرد؟ آیا پدر و مادر نقشی در رشد سرسختی فرزند خود دارند؟ اگر پدر و مادر نقش خود را به درستی ایفا نکنند، کار تمام است یا جا برای جبران هست؟ جامعه چه نقشی در رشد سرسختی افراد دارد؟ چگونه می توانیم جامعه را سرسخت تر کنیم؟ فرهنگ چگونه می تواند سرسختی انسان را تحت تأثیر قرار دهد؟ آیا رسیدن به قله موفقیت صرفا نیاز به 10000 ساعت تکرار یک کار دارد؟ چه شرطی برای موثر بودن این 10000 ساعت ضروری است؟ اگر سرسخت تر شوم و موفق تر باشم، آیا شادی ام کمتر می شود؟

اغلب اوقات بیشتر از آنچه فکر می کنیم، محدودیتهای مان را خودمان خلق می کنیم.

می توانید یاد بگیرید که وقتی همه چیز از دست رفته به نظر می رسد، باز هم باید امیدوار بود.

استعداد رایج است؛ اما آن چیزی که برای رشد آن استعداد سرمایه گذاری می کنی، معیار نهایی و مهم برای موفقیت محسوب می شود.