جادوی نظم

تحولی در زندگی با هنر ژاپنی خلوت سازی و ساماندهی
The Life-Changing Magic of Tidying Up

مشخصات کتاب جادوی نظم
مترجم :

قطع :رقعی
نوع جلد :جلد نرم
شابک :978-600-118-225-9
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2012
تعداد صفحه :194
سری چاپ :3
زودترین زمان ارسال :17 فروردین

از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

در فهرست کتاب هایی که زندگیتان را دگرگون می کنند

معرفی کتاب جادوی نظم اثر ماری کاندو | ایران کتاب

کتاب جادوی نظم، اثری نوشته ی ماری کاندو است که اولین بار در سال 2012 انتشار یافت. ماری کاندو، مشاور شناخته شده و موفق ژاپنی، نظم و نظافت را در این کتاب یک مرحله به جلو می برد و ضمانت می دهد که اگر یک بار به شکلی درست و اصولی، محل زندگی تان را «خلوت سازی» و مرتب کنید، دیگر هیچوقت به انجام دوباره ی آن نیازی نخواهید داشت. بیشتر متدها در این زمینه، روشی «اتاق به اتاق» و یا تدریجی را ترویج می کنند که مشکلات زیادی به خاطر جا به جایی مکرر وسایل به وجود می آورد. اما متد ماری کاندو، با ساختار متفاوت و دگرگون کننده ی خود، با نتایجی ماندگار همراه خواهد بود. کتاب جادوی نظم که اثری پرفروش در سطح بین الملل است، با راهنمایی گام به گام به شما کمک می کند بفهمید کدام وسایل در خانه تان، «شادی آفرین» هستند و کدام یک این ویژگی را ندارند. با کتاب جادوی نظم می توانید از خانه ای زیبا و پرآرامش لذت ببرید؛ خانه ای که الهام بخش شما برای داشتن یک زندگی بهتر خواهد بود.

کتاب جادوی نظم

نکوداشت های کتاب جادوی نظم
It will change your life.
این کتاب، زندگیتان را دگرگون خواهد کرد.
People People

It does drastically change your life.
این اثر تغییر بزرگی در زندگیتان به وجود می آورد.
Buzzfeed

By the most organized woman in the world!
نوشته ی منظم ترین زن در جهان!
Pure Wow

قسمت هایی از کتاب جادوی نظم (لذت متن)
فقط به یک روش می توان از این مارپیچ منفی رهایی یافت و آن هم مرتب کردن موثر، فوری و به سرعت هرچه تمام تر است؛ اما این شیوه چگونه ذهنیتی مناسب ایجاد می کند؟ هنگامی که پیرامونتان را به طور کامل مرتب می کنید، صحنه را دگرگون می کنید. این دگرگونی به اندازه ای شدید است که گمان می کنید در دنیای دیگری زندگی می کنید. این دگرگونی بیش از اندازه روی ذهنتان اثرگذار است؛ به طوری که دیگر نمی خواهید به شرایط پیشین بازگردید. به یاد داشته باشید که در صورتی این روش موفق می شود که کارتان را خیلی ناگهانی انجام بدهید تا روحیه تان به کلی دگرگون شود، اما اگر کارتان را به تدریج انجام دهید اثر گذار نخواهد بود.

برای رهایی از اشیایی که می خواهید از شرشان خلاص شوید، چه معیاری دارید؟ هنگام دور ریختن اشیا به چه چیزی می اندیشید؟ شاید به این فکر کنید که وقتی وسیله ای بی کاربرد می شود، آن را دور می اندازید؛ برای نمونه اگر چیزی می شکند و دیگر تعمیر نمی شود، آن را دور می اندازید. فکر دیگر شاید این باشد که اگر تاریخ مصرف کالایی گذشته است، آن را دور می اندازید، یا برای نمونه، لباسی که دیگر به روز نیست یا کالایی که از گذشته مانده است را دور می اندازید. وقتی دلیل روشنی برای دور انداختن دارید، به آسانی شیء بی مصرف را دور می اندازید؛ اما مشکل زمانی آغاز می شود که دلیل روشنی برای دور انداختن اشیا بی مصرف نداشته باشید.

دست کم در ژاپن پندار مردم بر این است که نظم به آموزش نیازی ندارد، بلکه مردم به خودی خود، نظم و ترتیب در خونشان است و چگونگی آن را می دانند. مهارت های آشپزی در خانواده های ما از نسلی به نسلی دیگر واگذار می شود. مادران شیوه ی آشپزی را به دخترانشان می آموزند، اما به نظر می رسد که نظم را کسی به دیگری آموزش نمی دهد.