معرفی کتاب آن هنگام که نفس هوا می شود اثر پال کالانیتی

پال کالانیتی، در 36سالگی و در آستانه ی کامل کردن تحصیلات ده ساله ی خود برای تبدیل شدن به یک جراح مغز و اعصاب، درمی یابد که به سرطان ریه مبتلاست. او یک روز، پزشکی بود که بیماران در حال مرگ را درمان می کرد و روز دیگر به مریضی تبدیل شده بود که با مرگ دست و پنجه نرم می کند. به همین سادگی، آینده ای که پال و همسرش برایش نقشه ها کشیده بودند، از بین رفت. کتاب آن هنگام که نفس هوا می شود، داستان دگرگونی پال کالانیتی از یک دانشجوی پزشکی ساده و بی تجربه به جراحی برجسته در استنفورد را روایت می کند. او در این دگردیسی، به جست و جوی معنای زندگی می پردازد و انسانی تبدیل می گردد که با تمام وجود با مرگ خود رو به رو می شود.

کتاب آن هنگام که نفس هوا می شود


ویژگی های کتاب آن هنگام که نفس هوا می شود

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

برنده ی جایزه ی بهترین خودزندگی نامه ی گودریدز سال 2016

مشخصات کتاب آن هنگام که نفس هوا می شود
قطع :رقعی
نوع جلد :شومیز
شابک :978-600-8211-22-8
تعداد صفحه :200
سال انتشار شمسی :1397
سال انتشار میلادی :2016
سری چاپ :4
نکوداشت های کتاب آن هنگام که نفس هوا می شود
An inspiring, exquisitely observed memoir.
شرح حالی الهام بخش و فوق العاده فکر شده.
Barnes & Noble

An unforgettable, life-affirming reflection on the challenge of facing death.
پرداختی فراموش نشدنی و زندگی بخش به چالش مواجهه با مرگ.
Bookbrowse

A moving and thoughtful memoir of family, medicine and literature.
شرح حالی تکان دهنده و خردمندانه درباره ی خانواده، پزشکی و ادبیات.
Washington Post Washington Post

بخش هایی از کتاب آن هنگام که نفس هوا می شود (لذت متن)
وظیفه ی پزشک این نیست که مرگ را به تاخیر بیندازد یا بیماران را به زندگی سابق شان برگرداند. بلکه ما باید بیمار و خانواده اش را که زندگی شان از هم پاشیده است، در آغوش بگیریم و کاری کنیم تا آن ها بتوانند دوباره بلند شوند و بایستند و به زندگی خودشان معنا بدهند.

برای علمی کردن متافیزیک نه تنها خدا، بلکه عشق، نفرت و معنا را هم باید از دنیا حذف کرد ، تا بتوانیم دنیایی را بررسی کنیم که به قطع دنیایی نیست که ما در آنیم. بنابراین اگر شما به معنا اعتقاد دارید، باید به خدا هم اعتقاد داشته باشید. به عبارت دیگر، اگر شما معتقد هستید که علم جایگاهی برای خدا فراهم نکرده، پس مجبورید نتیجه بگیرید که علم جایگاهی برای معنا هم ندارد. بنابراین زندگی به خودی خود هیچ ندارد.

آدم فکر می کند اولین باری که بدن مرده ای را تکه تکه می کند، حس جالب و عجیبی خواهد داشت، اما به طرز شگفت آوری همه چیز عادی بود. تشریح جسد یک رویداد پزشکی سرنوشت ساز، تجاوز به مقدسات و پدیدآورنده ی انبوهی از احساسات مختلف است: از دلزدگی، شعف، تهوع، درماندگی و ترس تا ملالت محض از تمرین های دانشگاهی که به تدریج ایجاد می شود. همه چیز بین تاثر و ابتذال در نوسان است. تشریح جسد از نظر بسیاری، مظهر تبدیل دانشجویان محزون و مودب به پزشکانی سنگ دل و متکبر است.