کتاب وضعیت آخر

I'm OK – You're OK
کد کتاب : 1212
مترجم :
شابک : 978-9-6474434-6-3
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 1967
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 44
زودترین زمان ارسال : 27 مرداد

جزو لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز

جزو فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

معرفی کتاب وضعیت آخر اثر تامس هریس

کتاب وضعیت آخر، اثری نوشته ی تامس هریس است که اولین بار در سال 1967 به چاپ رسید. نظریه ی تحلیل رفتار متقابل، سه وضعیت ذهنیِ «والد»، «بزرگسال» و «کودک» را به عنوان پایه های تعیین کننده ی کیفیت ارتباطات بینافردی مشخص می کند. هریس در این کتاب آموزنده و تأثیرگذار بیان می کند که ما در مرحله ای ابتدایی در زندگی، «جایگاهی» را برای خودمان در نظر می گیرم که به شکلی انکارناشدنی، بر احساسات ما درباره ی خودمان و به خصوص در رابطه با دیگران تأثیرگذار خواهد بود. این «جایگاه» برای درصد زیادی از جامعه، این خواهد بود: «من خوب نیستم، تو خوب هستی.» این پندار منفی که هم در افراد موفق و هم ناموفق دیده می شود، استعدادهای بزرگسالانه و منطقی مان را زیر سوال می برد و ما را نسبت به واکنش های احساسی و نامناسب وضعیت «کودک» و رفتارهای برنامه ریزی شده ی «والد» درونمان، آسیب پذیر می سازد. مخاطبین کتاب وضعیت آخر می توانند با بررسی کامل چهار «وضعیت» بنیادین در زندگی، تغییرات بزرگ و ماندگاری را در زندگی خود به وجود آورند.

کتاب وضعیت آخر

تامس هریس
تامس آنتونی هریس، زاده ی 18 آپریل 1910 و درگذشته ی 4 می 1995، روانپزشک و نویسنده ی آمریکایی بود.هریس مدرک کارشناسی را در سال 1938 از دانشگاه آرکانزا و مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته ی پزشکی، در سال 1940 از دانشگاه تمپل دریافت کرد. او پس از اتمام دوره ی کارآموزی در سال 1942، دوره ی تعلیمی خود در روانپزشکی را در بیمارستان سینت الیزابت واقع در واشنگتن دی. سی. آغاز کرد. هریس پس از چند سال به ریاست شاخه ی روانپزشکی نیروی دریایی ارتش رسید و علاوه بر کارهای بالینی، به نوشتن کتاب نیز روی آورد.
نکوداشت های کتاب وضعیت آخر
An enormously popular and insightful book.
کتابی فوق العاده محبوب و خردمندانه.
Goodreads

It has helped millions of people who never before felt OK about themselves find the freedom to change.
این اثر به میلیون ها نفری که هیچ وقت احساس خوب بودن نمی کردند، کمک کرده تا آزادی مورد نیاز برای تغییر را بیابند.
Barnes & Noble

A valuable guide to understanding how our past experiences and memories affect our life in the present.
راهنمایی ارزشمند برای درک این که چگونه تجربیات و خاطرات گذشته ی ما، بر زندگی کنونی مان تأثیر می گذارند.
Blinkist

قسمت هایی از کتاب وضعیت آخر (لذت متن)
این که بنشینیم و بگوییم گرفتاری داریم، دردی را دوا نمی کند. نکته اینجاست که بیشتر انرژی زندگی روزمره ما صرف تصمیم گیری می شود. بیماران اغلب می گویند: «نمی توانم برای هیچ کاری تصمیم بگیرم. به من بگویید چه بکنم؟ همه اش می ترسم کاری که دارم می کنم یا تصمیمی که می خواهم بگیرم غلط باشد.» یا در مواردی که خود را اصلا قادر به تصمیم گیری نمی بینند، می گویند: «احساس می کنم دیگر دارم خل می شوم و عقلم را از دست می دهم... از خودم بدم می آید. انگار هیچ کار درستی از دستم بر نمی آید. زندگی ام شده یک مشت شکست و بدبختی.»

یک جامعه نمی تواند بدون تغییر افرادش تغییر کند. تمام امید ما برای آینده بر پایه ی این واقعیت است که شاهد تغییر افراد باشیم. این که عده ای چگونه این کار را کرده اند، خبرهای خوب این کتاب است . ما امیدواریم که این کتاب یک نامه ی امید، و صفحه ای مهم از دفتر بقاء بشر باشد.

بهترین راه کمک به بچه ها، کمک به پدران و مادران است. اگر پدر و مادری بعضی از کارهایی را که بچه شان می کنند، دوست ندارند، تنها بچه نیست که باید تغییر کند.