کتاب قدم زدن روی ماه با اینشتین

Moonwalking with Einstein
علم حافظه: هنر به یاد سپردن همه چیز
کد کتاب : 1584
مترجم :
شابک : 978-600-6958-09-5
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 390
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 2011
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 2 تیر

از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

در فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون می کنند

معرفی کتاب قدم زدن روی ماه با اینشتین اثر جاشوا فوئر

کتاب قدم زدن روی ماه با اینشتین، اثری نوشته ی جاشوا فوئر است که نخستین بار در سال 2011 انتشار یافت. این کتاب فوق العاده جذاب با بهره گیری از آخرین و پیشگامانه ترین تحقیقات، تاریخ فرهنگیِ غافلگیرکننده ی حافظه، و تکنیک های ارزشمند مورد استفاده ی قهرمانان حافظه، درک ما را از مفهوم کارکرد ذهن و به خاطر سپردن دگرگون می سازد. فوئر تحت هدایت برترین «ورزشکاران ذهن»، تکنیک های کهنی را می آموزد که روزی توسط سیسرو (فیلسوف و سیاست مدار معروف روم) به منظور به خاطر سپردن سخنرانی هایش و همچنین توسط ادیبان قرون وسطی به منظور به خاطر سپردن کتاب هایی متعدد به کار گرفته می شدند. فوئر با استفاده از متدهایی که عمدتاً به دست فراموشی سپرده شده اند، درمی یابد که همه ی ما می توانیم قدرت و ظرفیت حافظه مان را به شکل چشمگیری افزایش دهیم. از سیستم PAO گرفته تا تکنیک های «قصر حافظه»، تجربیات فوئر نشان می دهد که با پشتکار و اندکی خلاقیت می توان با توانایی های برترین قهرمانان حافظه در جهان برابری کرد.

کتاب قدم زدن روی ماه با اینشتین

جاشوا فوئر
جاشوا فوئر، زاده ی 23 سپتامبر 1982، روزنامه نگاری مستقل و نویسنده ای آمریکایی است که فعالیتش بر علوم تجربی تمرکز دارد. فوئر در واشنگتن دی. سی. به دنیا آمد. او در سال 2004 در رشته های بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی از دانشگاه ییل فارغ التحصیل شد. فوئر در سال 2006 مقام نخست رقابت حافظه در ایالات متحده را به دست آورد.
نکوداشت های کتاب قدم زدن روی ماه با اینشتین
A revelatory exploration of the vast, hidden impact of memory on every aspect of our lives.
کاوشی روشنگرانه درباره ی تأثیر وسیع و پنهان حافظه بر تمامی جنبه های زندگی ما.
Goodreads

Absolutely phenomenal.
بسیار شگفت انگیز.
Bill Gates

Captivating, smart and funny.
مسحورکننده، هوشمندانه و سرگرم کننده.
The New York Times Book Review

قسمت هایی از کتاب قدم زدن روی ماه با اینشتین (لذت متن)
این فراموشی است و نه به یاد آوردن، که ماهیت چیزی است که ما را به انسان تبدیل می کند. برای فهمیدن دنیا، باید آن را از فیلترهایی بگذرانیم. بورخس می نویسد: «فکر کردن، فراموش کردن است.»

حافظه مثل تارعنکبوتی است که اطلاعات جدید را شکار می کند. هر چه بیشتر شکار کند، بزرگتر می شود. و هرچه بزرگتر شود، بیشتر شکار می کند.

زندگی ما، مجموعه ی خاطرات ماست. می خواهیم چقدر از همین زندگی کوتاهمان را با توجه نکردن از دست بدهیم؟