کتاب قوی سیاه

The Black Swan
اندیشه ورزی پیرامون ریسک
کد کتاب : 1824
مترجم :
شابک : 978-6006227917
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 385
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 13
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

قوی سیاه
The Black Swan
(تاثیر رویدادهای بینهایت غیرمحتمل
کد کتاب : 26778
مترجم :
شابک : 978-6009970049
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 437
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

قوی سیاه
The Black Swan
تاثیر رویدادهایی که وقوع شان را محال می پنداشته ایم...
کد کتاب : 38900
مترجم :
شابک : 978-6007221013
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 479
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2007
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

معرفی کتاب قوی سیاه اثر نسیم نیکلاس طالب

کتاب قوی سیاه، اثری نوشته ی نسیم نیکلاس طالب است که اولین بار در سال 2007 منتشر شد. «قوی سیاه»، رویدادی بسیار نامحتمل با سه ویژگی اصلی است: غیرقابل پیش بینی است؛ تأثیر شگرفی دارد؛ و پس از اتفاق افتادن، می توانیم تحلیلی از آن ارائه کنیم که باعث می شود آن رویداد، قابل تفسیرتر و پیش بینی پذیرتر از گذشته جلوه کند. طالب سال ها در این باره تحقیق کرده که انسان ها چگونه به خودشان می قبولانند که بیشتر از آنچه واقعا می دانند، اطلاعات دارند. ما اغلب ذهنمان را درگیر رویدادهای نامرتبط و بی اهمیت می کنیم، در حالی که اتفاقات بزرگ و تأثیرگذار به غافلگیر کردن ما و شکل دهی به جهانمان ادامه می دهند. طالب در این کتاب جذاب و بسیار روشنگرانه، همه چیز را درباره ی چیزهایی که نمی دانیم، توضیح می دهد. او روش هایی فوق العاده ساده اما تأثیرگذار برای مواجهه با «قوهای سیاه» و بهره برداری از آن ها را در این کتاب به مخاطبین ارائه می کند.

کتاب قوی سیاه


ویژگی های کتاب قوی سیاه

از پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز

برنده ی جایزه ی GetAbstract سال 2007

در فهرست کتاب هایی که زندگی تان را دگرگون خواهند کرد

نسیم نیکلاس طالب
نسیم نیکلاس طالب، زاده ی سال 1960، آماردان، تحلیلگر ریسک و نویسنده ای لبنانی-آمریکایی است که آثارش بر مسائل تصادفی بودن، احتمال و عدم قطعیت تمرکز دارد. طالب استاد دانشگاه های متعددی بوده و اکنون استاد مهندسی ریسک در مدرسه ی مهندسی تندن دانشگاه نیویورک است. او همچنین در زمینه ی ریاضیات، تجارت در وال استریت و مشاوره ی سرمایه گذاری فعالیت کرده است. طالب مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه پاریس، و دکترای علوم مدیریت را از دانشگاه دوفین گرفته است.
نکوداشت های کتاب قوی سیاه
Elegant, startling, and universal in its applications.
دلنشین، خیره کننده و با کارکردهای جهان شمول.
Goodreads

A book that altered modern thinking.
کتابی که شیوه ی تفکر مدرن را تغییر داد.
The Times

Idiosyncratically brilliant.
فوق العاده درخشان.
Los Angeles Times Los Angeles Times

قسمت هایی از کتاب قوی سیاه (لذت متن)
کمی بیندیشید، ببینید در آستانه ی سال 1914 برای این که بتوانید رویدادهای آینده را پیش بینی کنید، درک شما از جهان چه کمکی می توانسته به شما بکند (سعی نکنید با تقلب از روی آنچه که آموزگار دورە ی دبیرستان تان در مختان فرو کرده، پاسخ بدهید). آیا می توانستید ظهور هیتلر و جنگ دوم را پیش بینی کنید؟ فروپاشی سریع بلوک شوروی را چطور؟ و ظهور بنیادگرایی اسلامی را؟ گسترش اینترنت را؟ فروپاشی بازار را در سال 1987 (و برگشت نامنتظرە ی آن را)؟ مدهای زودگذر، بیماری های همه گیر، ایده ها، ژانرها و مکاتب هنری، همه از همین دینامیک «قوی سیاه» پیروی می کنند. به راستی، کمابیش همه ی چیزهای مهمی که در دور و برتان می بینید، شاید در این دسته بگنجند.

اگر دشمن شما بداند که شما چه چیزی را می دانید (مثلا این که نیویورک برای عملیات تروریستی هدفی آسان است) دیگر دانستن آن چیز ارزشی نخواهد داشت. شاید عجیب باشد که در چنین بازی استراتژیکی، آنچه می دانید شاید به راستی کم ارزش باشد. این مطلب دربارە ی همه ی کسب و کارها صادق است.

در این رساله (شخصی)، من گردن می کشم و ادعایی می کنم علیه بسیاری از عادات فکری خودمان؛ ادعا می کنم دنیای ما مقهور ناشناخته ها، نامتعارف ها، و نامحتمل ها (نامحتمل طبق دانش کنونی ما) است؛ و ادعا می کنم ما در تمام اوقات، وقتمان را با سخنان پیش پا افتاده می گذرانیم، بر دانسته ها باریک می شویم، و بر مکررات. این بدان معنا است که ما باید پیشامد فراهنجار را نقطه ی آغاز بدانیم؛ نه این که آن را به نام استثنا زیر فرش برانیم.