کتاب مو قرمز

The Red-Haired Woman
کد کتاب : 3281
مترجم :
شابک : 9786002297198
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 295
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 10
زودترین زمان ارسال : 4 اردیبهشت

زنی با موهای قرمز
The Red-Haired Woman
کد کتاب : 198
مترجم :
شابک : 978-600-7141-81-6
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 260
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 11
زودترین زمان ارسال : ---

زنی با موهای قرمز
The Red-Haired Woman
کد کتاب : 3280
مترجم :
شابک : 9786009898084
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 318
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2016
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب زنی با موهای قرمز اثر اورهان پاموک

رمان زنی با موهای قرمز، اثر نویسنده ی برنده ی جایزه ی نوبل و خالق کتاب های پرفروشی چون «برف» و «نام من سرخ»، داستانی درباره ی پدرها و پسرها و آرزوهای آن هاست. یک چاه کن و شاگرد جوانش در شهری در حومه ی استانبول، استخدام شده اند تا در دشتی بی حاصل و خشک، آب پیدا کنند. با تلاش آن ها برای مبارزه با گرمای طاقت فرسا و حفاری های بی نتیجه، بین این دو نفر رابطه ای پدر و فرزندی شکل گرفته که برای هر دویشان تازگی دارد،هم برای استاد میان سال و فقیر و هم برای پسری از طبقه ی متوسط که پدرش را از زمان متهم شدن به فعالیت های خرابکارانه ی سیاسی ندیده است. با گذشت زمان، این دو نفر به هم اتکا و وابستگی پیدا کرده و گفت و گوهایی بینشان شکل می گیرد که نشان دهنده ی بینش های متفاوتی به جهان است. اما پسرک در محله ی کناری، جایی که برای استراحت و خرید مایحتاج به آن سرمی زنند، کسی را می بیند که تمام ذهنش را درگیر خود می کند. زنی با موهای قرمز، عضو یک گروه تئاتر سیار، چشم پسر را گرفته و به نظر می رسد که کشش میان آن دو، دوطرفه باشد. همه چیز خوب و طبق روال پیش می رود تا این که در نتیجه ی سهل انگاری و حواس پرتی پسر، حادثه ای ناگوار برای چاه کن اتفاق افتاده و پسرک، مجبور به فرار به استانبول می شود. رمان زنی با موهای قرمز، حکایتی زیباست درباره ی خانواده و عشق، شرق و غرب، سنت و مدرنیته و توسط یکی از بهترین داستان سرایان حال حاضر به رشته ی تحریر درآمده است.

کتاب زنی با موهای قرمز


ویژگی های کتاب زنی با موهای قرمز

نویسنده ی کتاب برنده ی جایزه نوبل ادبیات سال 2006

اورهان پاموک
فرید اورهان پاموک، زاده ی ۷ ژوئن ۱۹۵۲، که در ایران به اورهان پاموک معروف شده است، نویسنده و رمان نویس اهل کشور ترکیه و برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات سال ۲۰۰۶ است. او نخستین ترک تباری است که این جایزه را دریافت کرده است.اورهان پاموک در خانواده ای پر فرزند و مرفه در محله ی نیشان تاشی استانبول متولد شد. اولین رمانش آقای جودت و پسران را که حکایت خانواده ای متمول و پرتعداد است، در سال ۱۹۸۲ نوشت که جوایز ملی ارهان کمال و کتاب سال را برایش به ارمغان آورد. پاموک بعد از انتشار رمان قلعه ی سفید، کرسی تدر...
نکوداشت های کتاب زنی با موهای قرمز
A beguiling mystery tale of family and romance.
یک داستان جذاب و معمایی درباره ی خانواده و عشق.
Library Journal Library Journal

Pamuk is one of the great storytellers of our time.
پاموک، یکی از برترین داستان سرایان عصر ما است.
New York Times New York Times

A book that has the traces of Author's style as a rule.
کتابی که ویژگی های نگارش نویسنده را قانون خود قرار داده است.
Publishers Weekly Publishers Weekly

قسمت هایی از کتاب زنی با موهای قرمز (لذت متن)
وقتی صاحب خانه مسن و دنیادیده متوجه شد مدتی است تقویم را نگاه می کنم آمد کنارم. از او پرسیدم این نقاشی چیست. گفت صحنه ای از شاهنامه است که در آن رستم پس از کشتن سهراب او را در آغوش گرفته. در نگاهش غروری بود که می گفت «چه طور نمی دانید؟» فکر کردم ایرانی ها مثل ما ترک ها نیستند که به خاطر گرایش به غرب شاعران و افسانه های قدیمی شان را فراموش کرده باشند.

اگر برایتان جالب است فردا شما را ببرند کاخ گلستان. این نقاشی هم از آن جاست. نسخه های دست نویس مصور و کتاب های قدیمی زیادی آن جا هست. در آخرین عصر اقامتم در تهران مراد مرا به کاخ گلستان برد. باغی بزرگ و کاخی کوچک در بین درختان دیدم که مرا به یاد کاخ ایهلامور که نزدیک داروخانه پدرم بود انداخت.

پس با این حساب درحق تو پدری نکرده، خب تو هم برای خودت پدری دیگر پیدا کن. در این ممکلت بابا زیاد است، دولت بابا، خداوند بابا، پاشا بابا، مافیا بابا در این جا هیچ کس بدون بابا نمی ماند.