کتاب حافظه ی نامحدود

Unlimited Memory
(راهبردهای یادگیری پیشرفته برای یادگیری سریع تر،بیشتر و موثرتر)

مشخصات کتاب حافظه ی نامحدود
مترجم :
شابک : 978-6226672146
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 155
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 20 فروردین

معرفی کتاب حافظه ی نامحدود اثر کوین هورسلی

کتاب حافظه ی نامحدود (The Unlimited Memory) اثر کوین هرسلی اولین بار در سال 2014 در ایالات متحده ی آمریکا منتشر شد. هرسلی این کتاب را بعد از بیست سال تحقیق و اکتشاف درباره ی روش کارکرد ذهن و حافظه نوشت. او در کتاب حافظه ی نامحدود توجه خواننده را به این موضوع جلب می کند که هرگز نتوانسته ایم درست از توانایی حافظه مان استفاده کنیم چون هرگز کسی به ما روش درست استفاده کردن از ذهن و حافظه را آموزش نداده است.
توصیه ی کوین هرسلی به خوانندگان این است که هنگام مطالعه ی این کتاب دنبال قضاوت و رسیدن به کمال نباشند: «زمانی که درباره ی اطلاعات قضاوت می کنید نمی توانید چیزی را فرا بگیرید و خود را از یادگیری بازمی دارید. شما می توانید درباره‎ی روش هایی که در این جا می خوانید قضاوت کنید و آن ها را نقد کنید. اما به عنوان یک کارشناس حافظه به شما اطمینان می دهم که بدون استفاده از این اصول نمی توانید نتیجه ی لازم را به دست بیاورید.»
یکی از راه کارهایی که کوین هرسلی در کتابش توضیح می دهد توانایی زنده کردن اطلاعات است، او معتقد است هرچه بتوانیم اطلاعات بیشتری را به موضوعات روزمره مرتبط کنیم، اطلاعات بیشتری به یادمان می ماند. او با همین روش موفق شد عدد پی را تا ده هزار رقم اعشار به خاطر بسپارد و برای همین موضوع رکوردجهانی و لقب استاد بزرگ حافظه را به نام خود ثبت کرد.

کتاب حافظه ی نامحدود

کوین هورسلی
كوين هورسلي (Kevin Horsley) بیش از 20 سال است که مشغول تحلیل ذهن و حافظه و ظرفیت آن برای درخشش است. او یکی از معدود افراد جهان است که عنوان استاد بزرگ حافظه بین المللی را دریافت کرده است.