کتاب من به سور سوختم

I Burned at the Feast
کد کتاب : 20720
مترجم :
شابک : 978-6226310680
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 200
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2015
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 5 آبان

معرفی کتاب من به سور سوختم اثر آرسنی تارکوفسکی

آرسنی تارکوفسکی در آزادی معنوی و شاعرانه اش، گند و کثافت دیکتاتوری را زنده کرد، شعر او سینمایی درونی از حال و روز شوروی آن روزها بود، شهادتی واپیچیده از خشم نجیب روحی نجات یافته از آن دوره ی مرگ آور و له کننده ی روح.
میان آخرین شاعران بزرگ روس قرن بیستم و هنوز ناشناخته در غرب، تارکوفسکی هم چون نیرویی جوان از شاعران عصر نقره ای که می خواندشان، مانند اوسیپ ماندلشتام، مارینا تسه تایوا و آنا آخماتووا سر برآورد. به شکلی متناقض، او این کار را با کشیدن پلی به عصر طلایی شعر روسیه در این عصر غم افزا انجام داد. در زمانی که شاعران رسمی روسیه یا مستقل بودند و چیزی نبودند و شاعران بزرگ یا ساکت شده بودند یا زیر زمین و تحت اداره ی استالین و سوسیالیست های رئالیست بودند.

کتاب من به سور سوختم

آرسنی تارکوفسکی
آرسنی تارکوفسکی (۲۴ ژوئن ۱۹۰۷ – ۲۷ مه ۱۹۸۹) شاعر، مترجم، زبان‌شناس، و نویسنده اهل اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی بود. از او به عنوان یکی از بزرگترین شاعران روسی در قرن بیستم یاد می‌شود. وی پس از مرگ برنده جایزه دولتی اتحاد شوروی شد.آرسنی تارکوفسکی پدر کارگردان نامدار روسی آندری تارکوفسکی بود. آندری از اشعار پدرش در فیلم‌های آینه و استاکر استفاده کرده‌است.
دسته بندی های کتاب من به سور سوختم