کتاب من عاشقم

Russian poetry
گزیده ای از بهترین اشعار ولادیمیر مایاکوفسکی
کد کتاب : 19490
مترجم :
شابک : 978-6004368162
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 701
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1929
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب من عاشقم اثر ولادیمیر مایاکوفسکی

ولادیمیر مایاکوفسکی شاعر، درام نویس ، هنرمند و بازیگر روس بود. مایاکوفسکی در دوره اوایل پیش از انقلاب منتهی به سال 1917 به عنوان چهره برجسته جنبش فوتورسیت روسیه مشهور شد و از جمله امضا کنندگان مانیفست فوتوریست ها بود. مایاکوفسکی در طول زندگی حرفه ای خود کارهای متعدد و متفاوتی انجام داد : وی شعرهایی نوشت ، نمایشنامه نوشت و کارگردانی کرد ، در فیلم ها ظاهر شد ، مجله هنری LEF را ویرایش کرد ، و در حمایت از حزب کمونیست در طول جنگ داخلی روسیه پوسترهایی طراحی کرد. . گرچه کارهای مایاکوفسکی مرتبا حمایت ایدئولوژیک و میهن پرستانه ی او از ایدئولوژی حزب کمونیست و تحسین شدید ولادیمیر از لنین را نشان می داد ، اما رابطه ی مایاکوفسکی با دولت اتحاد جماهیر شوروی همیشه پیچیده و غالبا پر تحرک بود. این شاعر فوتوریست که از او به عنوان یکی از نوابغ روسیه یاد می شود در سن 37 سالگی با شلیک گلوله به زندگی خود پایان داد.
من عاشقم گزیده ای از شعر های این شاعر نابغه و این هنرمند فوتوریستی است. این کتاب همچنین بخش هایی شامل مکتب شناسی شعر مایاکوفسکی و روایاتی از زندگی او، خاطرات و هر چیزی که باعث می شود دوران زندگی او را بهتر بشناسیم است و روند تحول شعری او را نیز بررسی می کند.

کتاب من عاشقم

ولادیمیر مایاکوفسکی
ولادیمیر ولادیمیروویچ مایاکوفسکی (به روسی: Влади́мир Влади́мирович Маяко́вский) (زادهٔ ۱۹ ژوئیه ۱۸۹۳ - درگذشتهٔ ۱۴ آوریل ۱۹۳۰) شاعر و درام‌نویس فوتوریست (آینده‌گرای) انقلابیِ روسی بود. تئاتر او به تئاتر انقلاب شهرت داشت.از ولادیمیر مایاکوفسکی به‌عنوان یکی از نوابغ هنر شوروی یاد می‌شود.او در آستانهٔ سی و هفت سالگی با شلیک گلوله به زندگی خود خاتمه داد.