کتاب دختری به نام فاجعه

A Girl Named Disaster
برنده مدال افتخاری «نیوبری»
کد کتاب : 84533
شابک : 978-9648564679
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 344
سال انتشار شمسی : 1386
سال انتشار میلادی : 1996
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 18 بهمن

نامو دختر آفریقا
A Girl Named Disaster
کد کتاب : 220
مترجم :
شابک : 978-600-6414-61-4
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 352
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1996
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 18 بهمن

معرفی کتاب نامو دختر آفریقا اثر نانسی فارمر

دختری به نام فاجعه، رمانی است نوشته ی نانسی فارمر که در سال 1996 برای اولین بار انتشار یافت. نامو، دختری یازده ساله است که در روستایی کهن واقع در کشور موزامبیک زندگی می کند. او با دانش و طبق آداب و رسوم قبیله ی خود بزرگ شده است. واژه ی «نامو» در زبان محلی مرسوم در موزامبیک، به معنی فاجعه بوده و شخصیت اصلی داستان، به خاطر رسوایی ها و ناهنجاری های پیرامون خود و مادرش به این اسم نامگذاری شده است. نامو پس از دست و پنجه نرم کردن با شیوع وبا، پلنگی وحشی و ازدواجی تجویز شده توسط جادوگری شیاد، به همراه چند قطعه طلا از روستای خود فرار می کند. او قایقی دزدیده و با استفاده از تعالیم مادربزرگش، آن را به مقصد زیمباوه به حرکت درمی آورد. نامو در زیمباوه باید علاوه بر مواجهه با فشار تنهایی و بلوغ، با خطر حمله ی کرگدن ها، کروکودیل ها و سایر حیوانات درنده ی دیگر نیز روبه رو شود.

کتاب نامو دختر آفریقا


ویژگی های کتاب نامو دختر آفریقا

نشان افتخار نیوبری سال 1997

نامزد جایزه کتاب ملی آمریکا سال 1996

نانسی فارمر
نانسی فارمر، زاده ی جولای 1941، نویسنده ی کتاب های کودک و نوجوان و علمی تخیلی اهل آمریکا است. او تا به حال موفق به دریافت سه جایزه ی نیوبری و یک جایزه ی ملی کتاب آمریکا برای ادبیات نوجوان شده است. فارمر در رشته ی شیمی و حشره شناسی تحصیلات خود را ادامه داده است و اکنون، به همراه همسر و تنها فرزندش در ایالت آریزونا زندگی می کند.
نکوداشت های کتاب نامو دختر آفریقا
An unforgettable work.
اثری فراموش نشدنی.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Rewarding.
لذت بخش.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

An engrossing and memorable saga.
حکایتی هیجان انگیز و به یاد ماندنی.
School Library Journal School Library Journal

قسمت هایی از کتاب نامو دختر آفریقا (لذت متن)
نامو می توانست جای پای هر یک از اهالی روستا را تشخیص بدهد. او خودش هم دلیل این تشخیص را نمی دانست. اما این کار، صرفا وسیله ای برای آرام کردن روحش بود.

جسم نامو، تمام روز کار می کرد؛ کشاورزی، مراقبت از بچه، شست و شو و ... وای! این همه کار طاقت فرسا! اما روحش هیچ کاری نداشت که انجام بدهد. روحش بی قرار گشته بود، برای همین، کاری هم به روحش سپرد.

بقیه ی دخترهای روستا هیچ وقت احساس بی قراری نمی کردند. اما نامو مثل دیگ آب جوش بود. او همیشه با خودش نجوا می کرد: «من می خواهم... من می خواهم...» اما نمی دانست چه می خواهد. برای همین هم نمی دانست از چه راهی به خواسته اش برسد.