نامو دختر آفریقا

A Girl Named Disaster

  • قیمت : ۲۷,۰۰۰ تومان
  • وضعیت : موجود
انتشارات: گل آذینگل آذین
نویسنده:

معرفی کتاب نامو دختر آفریقا اثر نانسی فارمر

دختری به نام فاجعه، رمانی است نوشته ی نانسی فارمر که در سال 1996 برای اولین بار انتشار یافت. نامو، دختری یازده ساله است که در روستایی کهن واقع در کشور موزامبیک زندگی می کند. او با دانش و طبق آداب و رسوم قبیله ی خود بزرگ شده است. واژه ی «نامو» در زبان محلی مرسوم در موزامبیک، به معنی فاجعه بوده و شخصیت اصلی داستان، به خاطر رسوایی ها و ناهنجاری های پیرامون خود و مادرش به این اسم نامگذاری شده است. نامو پس از دست و پنجه نرم کردن با شیوع وبا، پلنگی وحشی و ازدواجی تجویز شده توسط جادوگری شیاد، به همراه چند قطعه طلا از روستای خود فرار می کند. او قایقی دزدیده و با استفاده از تعالیم مادربزرگش، آن را به مقصد زیمباوه به حرکت درمی آورد. نامو در زیمباوه باید علاوه بر مواجهه با فشار تنهایی و بلوغ، با خطر حمله ی کرگدن ها، کروکودیل ها و سایر حیوانات درنده ی دیگر نیز روبه رو شود.

کتاب نامو دختر آفریقا


ویژگی های کتاب نامو دختر آفریقا

برنده ی جایزه ی نشان نیوبری سال 1997

نامزد جایزه کتاب ملی آمریکا سال 1996

مشخصات کتاب نامو دختر آفریقا
قطع :رقعی
نوع جلد :سلفونی
شابک :978-600-6414-61-4
تعداد صفحه :352
سال انتشار شمسی :1396
سال انتشار میلادی :1996
سری چاپ :1
نکوداشت های کتاب نامو دختر آفریقا
An unforgettable work.
اثری فراموش نشدنی.
Publishers Weekly Publishers Weekly

Rewarding.
لذت بخش.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

An engrossing and memorable saga.
حکایتی هیجان انگیز و به یاد ماندنی.
School Library Journal School Library Journal

بخش هایی از کتاب نامو دختر آفریقا (لذت متن)
نامو می توانست جای پای هر یک از اهالی روستا را تشخیص بدهد. او خودش هم دلیل این تشخیص را نمی دانست. اما این کار، صرفا وسیله ای برای آرام کردن روحش بود.

جسم نامو، تمام روز کار می کرد؛ کشاورزی، مراقبت از بچه، شست و شو و ... وای! این همه کار طاقت فرسا! اما روحش هیچ کاری نداشت که انجام بدهد. روحش بی قرار گشته بود، برای همین، کاری هم به روحش سپرد.

بقیه ی دخترهای روستا هیچ وقت احساس بی قراری نمی کردند. اما نامو مثل دیگ آب جوش بود. او همیشه با خودش نجوا می کرد: «من می خواهم... من می خواهم...» اما نمی دانست چه می خواهد. برای همین هم نمی دانست از چه راهی به خواسته اش برسد.