کتاب تاریخ مشروطه ایران

History of the Iranian Constitutional Revolution

 • 20 % تخفیف
  قیمت : 105,000 | 84,000 تومان

 • موجود
 • انتشارات: نگاه نگاه
  نویسنده:
مشخصات کتاب تاریخ مشروطه ایران
شابک : 978-9643511388
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 951
سال انتشار شمسی : 1392
سال انتشار میلادی : 1940
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 1 آبان

History of the Iranian Constitutional Revolution

 • قیمت : 60,000 تومان

 • تمام شد ، اما میاریمش 😏
 • انتشارات: سمیر سمیر
  نویسنده:
مشخصات کتاب تاریخ مشروطه ایران
شابک : 9789642200030
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 774
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1940
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب تاریخ مشروطه ایران اثر احمد کسروی

اثری از احمد کسروی به چاپ انتشارات نگاه است پیرامون رابطه با وقایع دوران مشروطه ایران، از پای گرفتن مشروطیت که با نیتی پاک شکل گرفت تا انتهای آن که با ناپاکی همراه شده بود. دوره ای که در آن وقایعی نوین به وقوع پیوست و تاریخی نو در سرزمین ایران رقم زد. کسروی تاریخ را برای ما زنده می کند و چهره ای از ملت ایران نمایش می دهد، او با آگاهی کامل از نخستین انقلاب ایرانیان می گوید و چهره نجیب، فداکار و مبارز آنان را روشن می سازد. وی را می توان داستان سرای مشروطیت دانست.

کتاب تاریخ مشروطه ایران

احمد کسروی
تاریخ نگار، زبان شناس، پژوهشگر، حقوق دان و اندیشمند ایرانی بود. وی استاد ملی گرای رشته حقوق در دانشگاه تهران و وکیل دعاوی در تهران بود.احمد کسروی در حوزه های مختلفی هم چون تاریخ، زبان شناسی، ادبیات، علوم دینی، روزنامه نگاری، وکالت، قضاوت و سیاست فعالیت داشت. وی بنیان گذار جنبشی سیاسی-اجتماعی با هدف ساختن یک «هویت ایرانی سکولار» در جامعهٔ ایران، موسوم به جنبش «پاک دینی» بود که در دوره ای از حکومت پهلوی شکل گرفت.احمد کسروی خواستار مبارزه با «واپس ماندگی فکری و علمی» و روشن گری در تمامی وجوه زند...
قسمت هایی از کتاب تاریخ مشروطه ایران (لذت متن)
بدین سان شورش پس از شش روز به پایان رسید. اما نتیجه های آن: نخست مشروطه استوار گردید و راه رخنه به آن بسته شد. دوم کمی های قانون اساسی دانسته شد و به نوشتن یک «دنباله» برای آن آغاز کردند. سوم مسیو نوز که خود خاری شده و به چشم ایرانیان فرو می رفت از کار برداشته شد. چهارم محمدعلی میرزا دانست که هماورد او نه تهران، بلکه تبریز می باشد، و اگر برانداختن مشروطه را می خواهد باید نخست به چاره آنجا کوشد و خواهیم دید که به چه اندیشه هایی درباره آن شهر پرداخت.