کتاب جنگ دوم جهانی

World War II
دو جلدی
  • 10 % تخفیف
    400,000 | 360,000 تومان
  • موجود
  • انتشارات: نگارستان کتاب نگارستان کتاب
    نویسنده: فرانکو باندینی
کد کتاب : 58103
مترجم : سعید کنعانی
شابک : 978-6001900631
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 1407
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 11 بهمن
تعداد جلد : 2

معرفی کتاب جنگ دوم جهانی اثر فرانکو باندینی

قریب ربع قرن از فاجعه عالم گیر جنگ دوم جهانی سپری می‌شود. در طول سال‌های مرارت‌بار جنگ، بسیاری از خانمان‌ها بر باد رفتند. کودکان یتیم و بی سرپرست ماندند، زنان، شوهران خود را از دست داده و مردان از زندگی و هستی ساقط گشتند.
در اروپا که آوردگاه بزرگ‌ترین مصیبت تاریخ بود هنوز مردان و زنان زندگی می‌کنند که خود از قهرمانان این مبارزه پلید تاریخ بوده، خاطرات تلخ و جان‌گدازی از وقایع اسف‌بار آن دارند.
آن نبرد بزرگی را پشت سر نهاده‌اند که بلاشک می‌توان بر آن بزرگ‌ترین جنگ جهان لقب داد. در این جنگ تلفات انسانی به چهل میلیون نفر بالغ گردید و خسارات مادی آن به حدی بود که هنوز بسیاری از ملل شکست خورده نتوانسته‌اند قامت خویش را در زیر بار اقتصاد شکست خورده ناشی از جنگ استوار سازند. نسل جدید زاده نسل محنت دیده‌ای است که جنگ را پشت سر نهاده است. از این رو باید از این تجربه تلخ تاریخ عبرت گیرد و راه آینده خویش را از فجایع مشابه پاک سازد و...
در این کتاب، نویسنده و دانشمند توانای ایتالیایی ( فرانکو باندینی ) به شرح وقایع جنگ از زبان مردمان ساده و عامی، سربازان، افسران، سرداران، سیاست‌مداران و شخصیت‌های کوچک و بزرگ می‌پردازد.

کتاب جنگ دوم جهانی