کتاب همیشه پای خورشید در میان است

The Sun Is Kind of a Big Deal
  • قیمت : 29,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: پرتقال پرتقال
    نویسنده:
کد کتاب : 22740
مترجم :
شابک : 978-6004626033
قطع : خشتی
تعداد صفحه : 32
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2018
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب همیشه پای خورشید در میان است اثر نیک سلاک

به غیر از منظومه ی شمسی ما، کلی منظومه ی شمسی دیگر هم وجود دارد. از جمع شدن میلیاردها منظومه ی شمسی کنار هم، کهکشان به وجود می آید. اسم کهکشان ما، راه شیری است. آن بیرون، میلیاردها کهکشان وجود دارد که همگی با هم جهان را می سازند. بلدید تا میلیارد بشمارید؟ در منظومه ی شمسی، خورشید از همه بزرگ تر است. حتی از زمین هم بزرگ تر! خیلی بزرگ تر. قرار است در این کتاب درباره ی منظومه ی شمسی، راه شیری، سیاره ها، اتفاقاتی که در زمین می افتد؛ مثل چرخه ی آب، فتوسنتز و... چیزهایی یاد بگیریم. بله بله! خبری داغ داغ از ستاره ی خوش آتیه ی راه شیری: خورشید! قبل از هر چیزی تبریک می گویم خورشید جان، این روزها آتشی به پا کرده ای!
این کتاب در عین آموزنده بودن، فوق العاده لذت بخش و سرگرم کننده است و بخش زیادی از علوم مقطع دبستان درباره ی منظومه ی شمسی در این کتاب مطرح شده است. تفاوتی که این کتاب با سایر کتاب های علمی دارد، در زبان و نثر طنزآمیزش است. شخصیت پردازی کتاب نیز بسیار جذاب است. هر کدام از سیاره ها شخصیتی دارند و خورشید رئیس همه ی آن هاست. انتهای کتاب واژه نامه ای دارد که همه ی اصطلاحات در آن توضیح داده شده است. بعد از واژه نامه، بخش دیگری نیز به نام «آیا می دانستید...» وجود دارد که بیشتر افکار و عقاید قدیمی را درباره ی خورشید توضیح می دهد. همچنین کتاب پر از تایپوگرافی های متنوع و رنگ های شاد است.

کتاب همیشه پای خورشید در میان است

نیک سلاک
نیک سلاک قبل از اینکه یک تصویرگر تمام وقت باشد به عنوان یک طراح گرافیک کار می کرد. او خالق طنز محبوب Awkward Yeti و نویسنده کتاب های پرفروش قلب و مغز نیویورک تایمز و پیگیری های آن Gut Instincts and Body Language است. کارهای وی در CBSNews.com، هافینگتون پست، Buzzfeed ، reddit و وبلاگ های اینترنتی منتشر شده است. نیک به همراه همسر، سه فرزندش و یک سگ بسیار ناخوشایند در میشیگان زندگی می کند.