کتاب شاید سیب باشد

It might be an apple
فیلسوف کوچک 1
کد کتاب : 24567
مترجم :
شابک : 978-6003533660
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 36
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2013
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 3 مهر

معرفی کتاب شاید سیب باشد اثر شینسوکه یوشی تکه

"شاید سیب باشد" به قلم "شینسوکه یوشی تکه" اولین اثر از مجموعه ی "فیلسوف کوچک" می باشد.
پسر کوچولویی از مدرسه به خانه می آید و یک سیب روی میز می یابد. حداقل ، او فکر می کند این یک سیب است اما ممکن است ماهی باشد که شبیه سیب شده باشد ، می تواند نصف سیب باشد / نصف پرتقال ، یا چیزی جز پوست روی پوست نباشد. سیب ممکن است احساساتی داشته باشد ، سیب ممکن است در جایی دوستان و اقوام داشته باشد. سیب ممکن است در حال برنامه ریزی چیزی باشد. این سیب می تواند از فضای خارج باشد و محل زندگی بیگانگان کوچکی باشد که فقط با یک ذره بین در آن دیده می شوند. راهی برای دانستن قطعی وجود ندارد. این سیب، غذایی برای رهاترین تصورات پسر کوچولوست و "شینسوکه یوشی تکه" در هر صفحه احتمالات جدیدی را پدید می آورد.
تبیین تفکر مهارتی است که ما اصرار داریم کودکان باید در همه زمینه های درسی در مدرسه رشد دهند. ریاضیات ، علوم و زبان، همه سطحی از تفکر انتقادی و فرایندهای فکری شفاف را می طلبند که بخشی از آموزش سنتی معلم محور در سال های گذشته نبوده است. روزهایی که ردیف های پاسخ صحیح در یک صفحه کار کافی بود ، گذشته است. اکنون از کودکان خواسته می شود که تفکر خود را قابل مشاهده کنند و دلیل خوبی نیز دارد. با نمایان ساختن تفکر ، ما در حال گشودن فرایندهای تفکر خود برای گفتگو با دیگران (همسالان ، معلمان ، والدین) هستیم و با این کار تفکر خود را زنده نگه می داریم و به جلو حرکت می کنیم. با نمایان ساختن تفکر ، چیزهایی را که قبلا فکر می کردیم می دانیم با خود به اشتراک می گذاریم و متعجب می شویم که چگونه تئوری های ما می توانند مطابق با واقعیت عمل کنند. هیچ پاسخ غلطی وجود ندارد - فقط نظریه هایی که باید آزمایش شوند. در کتاب "شاید سیب باشد" به قلم "شینسوکه یوشی تکه" همه چیز درباره همین روند است.

کتاب شاید سیب باشد

شینسوکه یوشی تکه
شینسوکه یوشی تکه (ProfileShinsuke Yoshitake) متولد 1973 در استان کاناگاوا است. تصویرگر و نویسنده کتاب کودکان می باشد. ایجاد کمیک، تصاویر کتاب کودکان، نقاشی ها و مقاله های مصور در مورد چیزهای کوچک در زندگی روزمره ما از فعالیت های وی می باشد.
قسمت هایی از کتاب شاید سیب باشد (لذت متن)
یک روز که از مدرسه به خانه می آیم... هی! این دیگر چیست؟ روی میز یک سیب است. صبر کن ببینم! از کجا معلوم سیب باشد؟ شاید یک گیلاس گنده باشد... یک گیلاس پر از ژله. شایده همه اش پوست باشد و سیبی در کار نباشد. شاید نصفش سیب باشد و نصف دیگرش پرتقال و...