کتاب خاطرات یک گیشا

Memoirs of a Geisha
  • قیمت : 100,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: سخن سخن
    نویسنده:
کد کتاب : 25192
مترجم :
شابک : 964-6961703
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 640
سال انتشار شمسی : 1385
سال انتشار میلادی : 1997
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب خاطرات یک گیشا اثر آرتور گلدن

کتاب خاطرات یک گیشا نوشته آرتور گلدن نویسنده ی آمریکایی است که در سال 1997 منتشر شده و با اقتباس از آن فیلمی با همین نام در سال 2006 ساخته شده است. داستان در قالب ماجرای زندگی «نیتا سایوری» که یک گیشای ژاپنی است، به زندگی گیشا ها در جامعه ی گزشته و امروزی ژاپن می پردازد. این داستان از روی خاطرات واقعی یک گیشا نوشته شده است.
و اما گیشا چیست؟ گیشا یا گیگی در ژاپن به زنانی اطلاق می شد که برای رقص و آواز، سرگرمی، حاضرجوابی و پذیرایی تربیت می شدند و هنرهای آنها شامل هنرهای مختلف ژاپنی می شود مانند رقص و موسیقی کلاسیک.
خاطرات یک گیشا داستانی است از زندگی سخت و غریب گیشاهای ژاپنی، زنانی که نه شهروندان درجه اول به حساب می آمدند و نه درجه ی دو، نه نجیب و نه فاحشه. زنانی که بکارت شان با قیمتی گزاف می فروختند تا خرج نگهداری شان قبل از زن شدن را بدهند و هرگز، حق عاشق شدن نداشتند، دخترانی که به واسطه ی فقر خانواده شان به اوکیا (گیشاخانه) فرستاده می شدند تا در جوانی اسباب لذت مردان متمول و حکومتی باشند و در میان سالی و پیری حسرت زندگی عادی و داشتن همسر و فرزندی که هرگز صاحبش نشدند را بخورند و در غربت و بی نامی و بی کسی، بمیرند.

کتاب خاطرات یک گیشا

آرتور گلدن
آرتور گُلدن (به انگلیسی: Arthur Golden) (زادهٔ ۶ دسامبر ۱۹۵۶) یک نویسنده آمریکایی است. او نویسندهٔ رمان پرفروش خاطرات یک گیشا است که در سال ۱۹۹۷ میلادی به انتشار رسید.او در چاتوناگا به دنیا آمد و در رشتهٔ تاریخ هنر در دانشگاه هاروارد آمریکا فارغ التحصیل شد. وی عضوی از خانوادهٔ Ochs-Sulzberger هاست که مالکین روزنامه نیویورک تایمز به شمار می‌روند.او در سال ۱۹۸۰ توانست مدرک کارشناسی ارشد رشتهٔ تاریخ ژاپن را در دانشگاه کلمبیا به دست آورد. او همچنین توانست زبان چینی ماندارین را نیز فرا بگیرد....