کتاب درآمدی بر فلسفه سیاسی نوین

An Introduction to Modern Political Philosophy
(نگرش دموکراتیک به سیاسی)
کد کتاب : 25448
مترجم : مرتضی جیریایی
شابک : 978-9643129644
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 237
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1996
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب درآمدی بر فلسفه سیاسی نوین اثر لزلی جیکوبز

درآمدی بر فلسفهٔ سیاسی نوین به نحوی موجز نظریه ای در باب اخلاق سیاسی دموکراتیک ارائه می کند که مبتنی بر نظریه های فیلسوفان سیاسی معاصر است. این نظریهٔ گسترده که مولف با عنوان نگرش دموکراتیک به سیاست به آن اشاره می کند، خواننده را به درک مفاهیم زیر قادر می سازد:
• ماهیت حکومت دموکراتیک
• دلایلی که افراد را به لحاظ اخلاقی ملزم به تبعیت از قوانین حکومت دموکراتیک می سازند
• عدالت اجتماعی در دولت دموکراتیک
لزلی ای. جیکوبز مدل های گوناگونی از دموکراسی ارائه می کند و نظریه های مربوط به وظیفهٔ اخلاقی برای پیروی از قوانین حکومت دموکراتیک را به نحو انتقادی بررسی می کند. او اهمیت حقوق را تبیین می کند و جایگاه آزادی فردی را در جامعهٔ دموکراتیک، با طرح چنین پرسش هایی مشخص می سازد: کدام حقوق (اگر چنین حقی وجود داشته باشد) باید از طریق قانون اساسی مورد حمایت واقع شوند؟ چرا آزادی های اساسی ارزشمندند؟ سرانجام، بحث را بر سر مسائل مربوط به برابری اقتصادی و احیای جماعت و مضامین مرتبط در جامعهٔ دموکراتیک متمرکز می کند.
نویسنده دربارهٔ مفاهیم سیاسی استدلال هایی فلسفی اقامه می کند تا ارتباط میان مشکلات و مسائل گوناگون در فلسفهٔ سیاسی نوین را مشخص سازد. با توصیف و نقد نظریه ها و اندیشه های دیگران، خوانندگان را تشویق می کند و قادر می سازد تا دیدگاه های او را مورد بحث قرار دهند و نگرشی دموکراتیک و خاص خود نسبت به سیاست شکل دهند.

کتاب درآمدی بر فلسفه سیاسی نوین

لزلی جیکوبز
لزلی جیکوبز استاد حقوق و جامعه و علوم سیاسی و مدیر موسسه تحقیقات اجتماعی در دانشگاه یورک است. او همچنین مدیر اجرایی گذشته و هم اکنون پژوهشگر ارشد تالار گفتگوی کانادا در مورد عدالت مدنی، یک دسترسی غیرقانونی پان کانادایی به عدالت است که در دانشکده حقوقی اسگوود مستقر است.