کتاب چگونه نیچه بخوانیم

How to Read Nietzsche
کد کتاب : 25556
مترجم :
شابک : 978-9641855170
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 167
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 19 مرداد

معرفی کتاب چگونه نیچه بخوانیم اثر کیت انسل-پیرسون

تفکر نیچه حول محور مفهومی تازه و شگفت انگیز از بشریت می گردد بشریتی که با مرگ خدا کنار آمده است و هنر و علم خوب زیستن را رهای از نیاز به قطعیت های متافیزیکی و مطلق های اخلاقی به کار می بندد. حال چگونه باید زیست؟ و ما به چه عشق می ورزیم؟
کیت انسل پیرسون خواننده را با سبک متمایز فلسفی نیچه و سیر تکوین اندیشه ی او آشنا می کند. به واسطه ی خوانش هایی دقیق از گزین گویه های نیچه، او پاره ای از بهترینن ایده ها، اما در عین حال، بدفهم شده ترین آن ها را توضیح می دهد که از آن جمله می توان به ایده های بازگشت ادبی و فراانسان اشاره کرد. به علاوه این کتاب طبیعت هماوردخواهانه ی تفکر نیچه را درباره ی عناوین کلیدی ای همچون زیبایی، حقیقت و حافظه نیز روشن می کند.
نقل قول های کتاب از گستره ای از آثار نیچه آورده شده اند؛ از آن جمله: انسانی، بسیار انسانی؛ دانش شاد؛ چنین گفت زرتشت؛ و تبارشناسی اخلاق.

کتاب چگونه نیچه بخوانیم

کیت انسل-پیرسون
کیت انسل-پیرسون فیلسوف انگلیسی است که در کارهای فردریش نیچه، هنری برگسون و ژیل دلوز تخصص دارد. وی هم اکنون استاد فلسفه در دانشگاه وارویک است.انسل-پیرسون نویسنده کتابهای بی شماری از جمله Germinal Life ، Viroid Life و فلسفه و Adventure of the Virtual است.آنسل-پیرسون فارغ التحصیل دانشگاه ساسکس و تدریس در دانشگاه مالاوی در جنوب آفریقا و کالج کوئین مری لندن است. وی در سال 1993 به گروه فلسفه دانشگاه وارویک پیوست.وی در هیئت تحریریه ژورنال مطالعات نیچه، نیچه استودیان، مطالعات دلوز، کیهان و تاریخ و سر...