کتاب چگونه فروید بخوانیم

How to Read Freud
  • 10 % تخفیف
    قیمت : 26,000 | 23,400 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نشر نی نشر نی
    نویسنده:
کد کتاب : 25648
مترجم :
شابک : 978-9641855057
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 183
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 2005
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 23 تیر

معرفی کتاب چگونه فروید بخوانیم اثر جاش کوهن

جاش کوهن در این مقدمه ی جذاب و خواندنی استدلال می کند که فروید بالاتر از همه نشان می دهد هر اندیشه، هر واژه و هر کنشی، گیرم که ظاهری پیش پاافتاده و مبتذل داشته باشد، می تواند در خور قرائت دقیق و موی شکاف باشد. راستش، شاید همین ژرف بینی بوده که این همه مخالفت با روان کاوی برانگیخته است.
چگونه فروید بخوانیم با قرائت گزیده هایی کوتاه از نوشته های فروید و با عطف نظر به روان رنجوری ها، ضمیر ناخودآگاه، واژه ها، مرگ و (صد البته) مسائل جنسی، هسته ی تناقض آمیز و خارق اجماع تفکر روان کاوانه را بیرون می کشد: این که درونی ترین حقیقت های نهفته در ضمایر ما فقط هنگامی خود را عیان می کنند که تحریف شده و جامه ی مبدل پوشیده باشند. خواب ها، رویاها، خطاها، لطیفه ها، شوخی ها، نشانه های بیماری و در یک کلام زندگی های هرروزه ی ما اگر با دیده ی باریک بین قرائت شوند ما را، چونان استادان خبره در تلبیس (جامه ی مبّدل پوشی)، موجوداتی بازنشناختنی می نمایانند که نه دیگران به جایمان می آورند و نه خودمان.

کتاب چگونه فروید بخوانیم

جاش کوهن
جاش کوهن (متولد: 11 نوامبر 1970) روانشناس در تمرین خصوصی و استاد نظریه ادبیات مدرن در دانشگاه گلداسمیتس لندن است. وی نویسنده کتابها و مقالات بیشماری درباره ادبیات مدرن، روانکاوی و نظریه فرهنگی است.