کتاب آشوب

Ashoub
(مطالعه ای در زندگی و شخصیت دکتر محمد مصدق)
کد کتاب : 25583
شابک : 978-9643129705
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 396
سال انتشار شمسی : 1398
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 8
زودترین زمان ارسال : 2 خرداد

معرفی کتاب آشوب اثر احمد بنی جمالی

زندگی، شخصیت و اندیشه های دکتر محمد مصدق به عنوان یکی از مهم ترین چهره های تاریخ معاصر ایران، به رغم این که سالیان درازی از نهضت ملی شدن نفت می گذرد، همچنان در محاق قرار دارد. صرف نظر از این که واقعیت تاریخی او وجه المصالحه ی صف بندی های سیاسی قرار گرفته، نکته ی مهم دیگری نیز وجود دارد که درخور توجه است: فشردگی رخدادهای سیاسی دوران نهضت ملی و نخست وزیری دکتر مصدق و اهمیت این دوره ی تاریخی هرگز اجازه نداده است که زندگی شخصی و سیاسی طولانی او پیش از اردیبهشت ۱۳۳۰ مورد توجه قرار گیرد. این هم از طنزهای تاریخ است که گستره ی زندگی شخصیتی، تنها برحسب حوادث دو سال از آخرین سال های عمر او تقریر شود.
بیرون کشیدن مصدق از این محاق و تاباندن نوری بر قطعاتی مهم از تاریخ معاصر ایران از خلال آن، انگیزه ی اصلی پژوهشی بوده که این کتاب حاصل آن است. پرداختن به زندگی مصدق، درعین حال امکانی برای راه یافتن به احساسات، آرزوها و دغدغه های نسلی از سیاست ورزان ایران هم هست.

کتاب آشوب

احمد بنی جمالی
دوستدار طبیعت و انسان و تشنه یادگیریعاشق موسیقی و ادبیات(خصوصا شعر کلا سیک فارسی به ویژه حافظ و مولوی) و فلسفه و پیاده روی.سال هاست به شیوه خود آموزدر گیر آموختن زبان انگلیسی هستم و به راه و روش و سبک خاص خودم در این راه دست یافته ام.به عنوان مثال به جای کتاب هایی که غالبا برای زبان آموزی توصیه می شود من کتاب های مورد علاقه خودم را که بیشتر در حوزه روانشناسی و فلسفه هستند از سایت آمازون تهیه می کنم و با کتابخوان دیجیتال(کیندل).حقیقتاً حوصله خواندن کتاب هایی که محتوای آنها برایم جاذبه ندارند ر...