کتاب آستریکس و قالیچه جادویی ایرانی

Asterix and the Magic Carpet
کد کتاب : 26433
مترجم :
شابک : 978-9649135168
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 48
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1987
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 8 مهر

معرفی کتاب آستریکس و قالیچه جادویی ایرانی اثر آلبرت اودرزو

پس از مرگ گوسینی در سال ۱۹۷۷ اودرزو مجموعه را با داستان هایی از خودش ادامه داده است. ماجراهای این مجموعه در یک دهکده ی باستانی گولی (Gaul اقوام باستانی فرانسه) اتفاق می افتد که این دهکده در زمان حکومت ژولیوس سزار در روم باستان تنها نقطه تسخیر نشده گول در مقابل سزار است. در اکثر داستانها قهرمانان به مناطق متعدد اروپا و سایر نقاط جهان سفر می نمایند.
از این مجموعه تاکنون ۳۳ جلد اصلی منتشر گردیده است و به بیش از ۱۰۰ زبان دنیا ترجمه گردیده اند. داستانهای متفرقه، بازی، کارتون و فیلم نیز به تعداد زیاد از روی این مجموعه ساخته شده است.
بزرگترین دلیل موفقیت این مجموعه را در سطوح مختلف طنز در داستان می دانند: کودکان تصاویر دعواها و زد و خوردهای اغراق آمیز را با علاقه تماشا می کنند و بزرگسالان از شوخیهای لفظی، بازی با کلمات و شوخیهای تاریخی لذت می برند.
دهکده داستانی آستریکس تنها نقطه ای است که در مقابل سزار مقاومت می کند و این مقاومت به دلیل معجون جادویی است که گتافیکس جادوگر دهکده درست می کند. هر شخص با نوشیدن این معجون موقتا دارای قدرت بسیار زیاد و استقامت فوق العاده می گردد.
در تمامی داستانهای این مجموعه آستریکس و آوبلیکس به دنبال ایجاد مشکلی وارد ماجرای جدیدی می گردند. معمولا در هر ماجرا یک طرف قضیه رومیها هستند و در طرف دیگر یکی از اقوام مخالف رومیها. آستریکس همیشه قمقمه معجونی همراه خویش دارد و در مشکلات از آن می نوشد، اما اوبلیکس چون در کودکی درون دیگ معجون افتاده است قدرت دائمی و بسیار عجیبی دارد. رومیها و سایر دشمنان گولیها از وجود این معجون اطلاع دارند و می خواهند به هر ترتیب ممکن فرمول معجون را به دست بیاورند...

کتاب آستریکس و قالیچه جادویی ایرانی