کتاب برکه ی آتش

The Pool of Fire
مجموعه سوم جان کریستوفر : رمان 3
کد کتاب : 121608
مترجم :
شابک : 978-6000805777
قطع : جیبی
تعداد صفحه : 240
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1968
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 10 مهر

برکه آتش
The Pool of Fire
کد کتاب : 27075
مترجم :
شابک : 978-6000103798
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 183
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1968
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب برکه آتش اثر جان کریستوفر

سه پایه ها ماشین هایی قدرتمند هستند که دنیا را اداره می کنند و توانسته اند انسان ها و افکارشان را تحت تسلط قرار دهند. آنها بعد از سیزده سالگی هر فرد روی سر او کلاهکی فلزی نصب کرده و افکارش را به دست می گیرند و با اینکار آنها را شیفته خدمت و بردگی برای خودشان می کنند. اغلب انسان ها زندگی کردن با سه پایه ها و پیروی از آنها را قبول کردند، ولی هنوز افرادی هستند که قصد مبارزه با آنها را دارند.
ژان پسری سیزده ساله است که زمان کلاهک گذاری اش رسیده است، ولی با فردی غریبه روبرو شده و سرنوشتش تغییر می کند ...
مجموعه سه پایه ها متشکل از سه رمان کوه های سفید، شهر طلا و سرب و برکه آتش، مجموعه ای علمی تخیلی در سبک پسارستاخیزی است. جان کریستوفر، نویسنده این سه گانه، یکی از مشهورترین نویسندگان ژانر علمی تخیلی برای نوجوانان است که از دیگر آثار مهم او می توان به سه گانه گوی آتش و سه گانه شمشیر ارواح اشاره کرد.
این مجموعه بدون شک بهترین کتابیه که من تا به حال در ژانر علمی-تخیلی خوانده ام. طرح فضایی فانتزی و خلق ماجراهایی هیجان انگیز در طول داستان به همراه موضوع جالب آن، باعث جذاب شدن هر چه بیشتر این مجموعه شده و به نظرم پیشنهاد بسیار خوبی برای نوجوانان است.

کتاب برکه آتش

جان کریستوفر
کریستوفر ساموئل یود (Christopher Samuel Youd) ‏ (۱۲ فوریه ۱۹۲۲ در لنکشایر-۳ فوریه ۲۰۱۲ در سامرست)، با نام نویسندگی «جان کریستوفر»، نویسندهٔ انگلیسی داستان‌های علمی-تخیلی است.وی سال‌ها با نام اصلی خودش (یود) در زمینه داستان بزرگ‌سالان فعالیت می‌کرد، اما موفقیتی به دست نیاورد. وی شهرت خود را مرهون داستان‌های علمی-تخیلی است که برای نوجوانان نوشته‌است. هر چند جان کریستوفر تنها یکی از چند نام نویسندگی او است. به گفته خود او، این داستان‌ها ماجرای و...