کتاب دیوهای خوش پوش

Divhay-KhoshPoosh
کد کتاب : 27361
شابک : 978-6226654333
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 135
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 3 اردیبهشت

معرفی کتاب دیوهای خوش پوش اثر گلی ترقی

گلی ترقی بانوی نویسنده ایرانی ساکن فرانسه است که آثار نوشته شده به قلم او، برنده جوایز متعددی شده و چندین فیلم سینمایی نیز از داستان های وی اقتباس شده است. این بار نیز مجموعه داستانی با عنوان دیوهای خوش پوش از این بانوی اهل قلم منتشر شده است که عنوان آن برگرفته از داستانی با همین نام در این مجموعه کتاب است. قصه های دیگری که در کنار دیوهای خوش پوش در این مجموعه به چشم می خورند شامل ببر مازندران، دنیای پنهان دنی آ، میس دانر و پسرهای کلاس سنگی، زندگی دیگران و ملاقات با شاعر می باشد.
از ویژگی های این مجموعه می توان به فضای نوستالژیک و بازگشت نویسنده به خاطرات عصر قدیم اشاره کرد که فضای شیرین و آشنایی برای خواننده فراهم می کند. گلی ترقی سبک نگارش منحصر به فردی دارد که عطر خوش زنانگی و ظرافت در آن به چشم می خورد. او نه تنها این ویژگی را مخفی نمی کند بلکه از آن برای زیباسازی هرچه بیشتر داستان ها بهره برده و به این ترتیب موفق شده است تا جایگاه قابل قبولی را هم در میان مخاطبین عام و هم در پیشگاه خوانندگان خاص و اهالی قلم به دست بیاورد.
مجموعه ی دیوهای خوش پوش، از داستان هایی شکل گرفته که پر از مفاهیم استعاری و تشبیهات قابل تامل هستند و داستان ها در عین سادگی، به لایه های عمیقی از زندگی اجتماعی و افکار فردی نقب خواهند زد. این مجموعه ی زیبا با طراحی جلد منحصر به فرد خود که یکی از آثار معروف عکاسی نیز می باشد، توسط انتشارات نیلوفر در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

کتاب دیوهای خوش پوش

گلی ترقی
گلی ترقی، (زاده ۱۷ مهر ۱۳۱۸) نویسنده ایرانی ساکن فرانسه است.گلی ترقی در ۱۷ مهر ۱۳۱۸ در تهران به دنیا آمد. پدرش لطف‌الله ترقی مدیر مجلهٔ ترقی بود. در خیابان خوشبختی به‌دنیا آمد. گلی ترقی در شمیران به مدرسه و سپس دبیرستان انوشیروان دادگر رفت. در ۱۹۵۴ پس از به پایان رساندن سیکل اول دبیرستان به آمریکا رفت. ۶ سال در آمریکا زندگی کرد و در رشتهٔ فلسفه فارغ‌التحصیل شد و از آن‌جا که زندگی در آمریکا را دوست نداشت به ایران بازگشت. پس از بازگشت، به داستان‌نویسی روی آورد. او ۹ سال...
قسمت هایی از کتاب دیوهای خوش پوش (لذت متن)
عیدی که بی صبرانه در انتظارش بودم خراب شده بود، تقصیر خودم بود، می خواستم دیو را به زانو دربیاورم، جنگ پشه با حبشه بود. یک نفر باید از خودش جربزه نشان می داد، یک نفر باید نشان می داد که از دیو نمی ترسد. بعد ها، خیلی بعد، فهمیدم دنیا پر از دیو های رنگارنگ است، دیو های بی آزار مثل آقای «پ» دیو های بدجنس، دیو های خوش پوش و خوش صورت، دیو های عاشق، دیو های شاعر، دیو های دروغگو. و من هرچقدر تلاش کنم، هر قدر ورزش کنم، درس بخوانم، شعر بگویم یا کارگردان سینما شوم، زورم به هیچ یک از آنها نخواهد رسید.