کتاب دو دنیا

Two worlds

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 20,000 | 17,000 تومان

  • موجود
  • انتشارات: نیلوفر نیلوفر
    نویسنده:
مشخصات کتاب دو دنیا
شابک : 978-9644481970
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 215
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 9
زودترین زمان ارسال : 29 بهمن

معرفی کتاب دو دنیا اثر گلی ترقی

دو دنیا، مجموعه ی هفت داستان به هم پیوسته ی خاطره گونه ای از گلی ترقی میباشد. این کتاب ادامه ی خاطره های پراکنده است و داستانهای هر دو کتاب را می توان مجموعا فصل هایی از یک رمان تلقی کرد. زمان در کارهای گلی ترقی حضوری موکد و دلهره آور دارد. مراجعت مداوم بین گذشته و آینده که حسرت در گذشته و ترس از آینده را به همراه دارد.

داستان از زبان راوی، گلی ترقی، از یک کلینیک روانی، در حومه ی پاریس شروع می شود و بعد از پرداختن به خاطره های دور و پراکنده و شخصیت پردازیهای ملموس در گذشته و آینده در قالب هفت داستان پیوسته، به نقطه ی شروع باز می گردد.

کتاب دو دنیا

گلی ترقی
گلی ترقی، (زاده ۱۷ مهر ۱۳۱۸) نویسنده ایرانی ساکن فرانسه است.گلی ترقی در ۱۷ مهر ۱۳۱۸ در تهران به دنیا آمد. پدرش لطف‌الله ترقی مدیر مجلهٔ ترقی بود. در خیابان خوشبختی به‌دنیا آمد. گلی ترقی در شمیران به مدرسه و سپس دبیرستان انوشیروان دادگر رفت. در ۱۹۵۴ پس از به پایان رساندن سیکل اول دبیرستان به آمریکا رفت. ۶ سال در آمریکا زندگی کرد و در رشتهٔ فلسفه فارغ‌التحصیل شد و از آن‌جا که زندگی در آمریکا را دوست نداشت به ایران بازگشت. پس از بازگشت، به داستان‌نویسی روی آورد. او ۹ سال...