کتاب پرورش صدا و بیان هنرپیشه

Voice and the Actor
کد کتاب : 30695
مترجم :
شابک : 978-9645529534
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 178
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1974
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 19

معرفی کتاب پرورش صدا و بیان هنرپیشه اثر سیسیلی بری

به عقیده مترجم کتاب «پرورش صدا و بیان هنرپیشه»، محسن یلفانی، بازیگران و حتی صداپیشگان ما اغلب قادر نیستند از صدای خود به نحوی کارا و ماهرانه استفاده کنند؛ تا آنجا که گاه به نظر می آید در صحنه زیر بار گفتار خود دست وپا می زنند و تقلّاکنان و نفس زنان سروته جمله ها را هم می آورند. آنها به علت کار زیاد و تکراری، به بیانی قالبی و تصنعی گرفتار آمده اند و حتی آهنگ گفتارشان، تحت تأثیر جمله های ترجمه ای و بیان بازیگران خارجی، و نیز به علت نبود احساس و توجه نداشتن به معنای آنچه می گویند، حال وهوای ایرانی خود را ازدست داده است.
مطالب این کتاب ترجمهٔ آزاد گلچینی از کتاب «صدا و هنرپیشه»، نوشتهٔ سیسلی بری، معلم پرتجربهٔ بیان و صدا فراهم آمده است. خانم بری هنگام نوشتن این کتاب مربی «گروه سلطنتی شکسپیر» بوده است.
چنان که دوست داران هنر تئاتر می دانند، این گروه یکی از بهترین گروه های تئاتری، و به نظر برخی، همانا بهترین گروه تئاتری انگلستان است. بسیاری از هنرپیشگان مشهور تئاتر و سینما به طور خصوصی نزد خانم بری آموزش دیده اند، از جمله مگی اسمیت، شون کانری، توپول، پیتر فینچ و ترنس استامپ، که تماشاگران ایرانی نیز از طریق سینما__ اگرنه با صدایشان، دست کم با چهرهٔ آنها__ آشنایند.

کتاب پرورش صدا و بیان هنرپیشه

سیسیلی بری
سیسیل فرانسیس بری (17 مه 1926 - 15 اکتبر 2018) یک کارگردان و مربی آواز انگلیسی بود.بری تحت آموزش السی فاگورتی در دانشکده مرکزی گفتار و درام، سپس در سلطنتی آلبرت هال، لندن مستقر شد. او از سال 1969 تا 2014 مدیر صوتی شرکت رویال شکسپیر بود و به عنوان مربی صدا و متن در مدرسه مرکزی گفتار و درام لندن فعالیت می کرد. وی کارگاه هایی را در سراسر جهان از جمله کره، روسیه و آسیا برگزار کرد. کار وی همچنین به زندانها گسترش یافت و از شکسپیر به عنوان یک کشتی برای اطمینان از صحبت و پاسخ به تصاویر استفاده کرد. ی...