کتاب شذرات المعارف

Shazarat Al-maaref
کد کتاب : 32037
شابک : 978-9642982080
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 264
سال انتشار شمسی : 1397
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2

معرفی کتاب شذرات المعارف اثر محمدعلی شاه آبادی

بزرگواری که هرچند از او آثار تدوینی معرفتی اندکی بر جای مانده است، اما تاریخ از او اثر تکوینی معنوی غنیمی به غنیمت برده است که به صد دائرة المعارفش نتوان قیاس گرفت!، حضرت امام خمینی- سلام اللّه و رضوانه علیه- یکی از آثار و اثمار شجره مبارکه وجود ذی جود عارف حکیم و فقیه فرزانه ما علامه شاه آبادی است .
همانی که حضرت روح الله با عظمت از ایشان یاد می کردند و هنگامی آوردن اسم ایشان می فرمودند: روحی فداه.
این کتاب (شذرات المعارف) حاوی مهم ترین مبانی فکری مرحوم شاه آبادی در حوزه عرفان، فقه، فلسفه و کلام است که به زبان فارسی تحریر یافته است. به طوری که می توان با قاطعیت آن را نماینده شایسته ای برای تبیین جوانب سیستم فکری و معرفتی استاد دانست. متاسفانه در این مختصر، امکان شرح و بسط این سخن در میان نیست.

کتاب شذرات المعارف

محمدعلی شاه آبادی
محمدعلی بیدآبادی اصفهانی مشهور به شاه‌آبادی (زاده ۱۲۵۱ در اصفهان – درگذشته ۳ آذر ۱۳۲۸ در تهران)، عارف و مجتهد شیعی بود. وی به فیلسوف فطرت نیز شهره بود. او فرزند محمدجواد حسین‌آبادی اصفهانی، (مشهور به بیدآبادی) بود و جواد، محمد، مهدی، حسین، حسن، عبدالله، عباس، روح‌الله، نصرالله و نورالله فرزندان وی‌اند.محمدعلی بیدآبادی اصفهانی (شاه‌آبادی) در سال ۱۲۹۲ق (۱۲۵۱ش) در محلهٔ حسین‌آباد اصفهان به دنیا آمد. وی پس از تحصیلات مقدماتی و سطح و فراگیری عرفان نظری و فلسفه ن...