کتاب طریقت ذن

The Way of Zen
  • 45,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: بهجت بهجت
    نویسنده:
کد کتاب : 33773
مترجم :
شابک : 978-6003380776
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 364
سال انتشار شمسی : 1398
سال انتشار میلادی : 1957
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب طریقت ذن اثر آلن واتس

نویسنده در کتاب پیش رو به مطالعه ی چشم انداز، تاریخچه، اصول و روش مکتب ذن بودیسم که در چین و هند از آن به عنوان «راه رهایی» یاد می شود، می پردازد.

کتاب طریقت ذن

آلن واتس
آلن ویلسون واتس (Alan Wilson Watts) فیلسوف ، نویسنده ، عارف و سخنران بریتانیایی-آمریکایی بود. بیشتر صحبت‌های او پیرامون عرفان شرقی، مدیتیشن و ذن بود.وی متولد چیزلهورست انگلیس است و در سال 1938 به ایالات متحده نقل مکان کرد و آموزش ذن را در نیویورک آغاز کرد. وی مدرک کارشناسی ارشد الهیات را از حوزه علمیه سیبری-وسترن دریافت کرد و در سال 1945 کشیش اسقفی شد. واتس در سال 1950 وزارت را ترک کرد و به کالیفرنیا نقل مکان کرد، و در آنجا به عضویت هیئت علمی آکادمی مطالعات آسیایی آمریکا درآمد.
قسمت هایی از کتاب طریقت ذن (لذت متن)
سنت ذن، بودیدارما را همچون انسانی به ظاهر وحشی معرفی می کند، با ریشی انبوه و چشمانی گشاده و نافذ- که با این همه- در آن ها اشاراتی از نوعی چشمک هست! افسانه ای می گوید که او یک بار در حال مراقبه به خواب رفت، آن قدر خشمگین شد که پلک هایش را برید و به زمین انداخت و از آن پلک گیاهی نوظهور رویید که چای نامیده شد. از آن پس چای، راهبان ذن را پشتیبانی بود تا خواب نتواند بر آن ها غلبه کند.