کتاب عصبیت و رشد آدمی

Neurosis and human growth

  • 15 % تخفیف
    قیمت : 45,000 | 38,250 تومان

  • موجود
  • انتشارات: بهجت بهجت
    نویسنده:
مشخصات کتاب عصبیت و رشد آدمی
مترجم :
شابک : 978-9646671065
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 350
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 1950
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 27
زودترین زمان ارسال : 3 بهمن

معرفی کتاب عصبیت و رشد آدمی اثر کارن هورنای

کارن هورنای در عصبیت و رشد آدمی, شخص عصبی را مثل کسی می داند که از پشت یک شیشه مه به دنیا نگاه می کند. یک نوع حالت کرختی و منگی معنوی تمام وجودش را گرفته است. تمام دنیای او شخصیتی است که در ذهن خود برای مقابله با خشم ساخته و تمام تلاشش رسیدن به آن شخصیت یا «خود ایده آلی» است. خود ایده آلی است که می تواند انتقام او را از کسی که عصبانی اش کرده و تاکنون توان مقابله با او را نداشته بگیرد. خودهای ایده الی فقط و فقط یک تصورند و هیچ کدام از انسان های عصبی هرگز به خود ایده آلی شان برای گرفتن انتقام خود از دنیا و مردمان آن نمی رسند. این تلخ ترین حقیقت عصبیت است.

نکته های مشترک در عصبی ها، دشمنی (به خود یا دیگران)، جاه طلبی (به خود یا دیگران)، احساس ناامنی (از خود یا دیگران)، احتیاج به کامل بودن، توقعات زیاد بدون این که قدمی بردارند (از خود یا دیگران)، خودخواهی محض، عدم درک احساسات انسانی و نارضایتی دائمی از زندگی است.

کتاب عصبیت و رشد آدمی

کارن هورنای
کارن هورنای، زاده ی ۱۶ سپتامبر ۱۸۸۵ و درگذشته ی ۴ دسامبر ۱۹۵۲، روانکاو و نویسنده ای آلمانی، و پیرو مکتب فروید بود. هورنای تحصیلات خود را در پزشکی و روانپزشکی در آلمان به پایان رساند. او در سال ۱۹۳۲ به ایالات متحده مهاجرت کرد و به عنوان استاد دانشگاه در رشته ی روانکاوی مشغول به تدریس شد. هورنای با همکاری عده ای از همکاران و شاگردان خود، مؤسسه ای به نام «مؤسسه ی روانکاوی هورنای» را در نیویورک دایر نمود. اکنون شاگردان او این مؤسسه را اداره می کنند.