کتاب راهنمای بالینی طرح واره درمانی

The Schema Therapy Clinician's Guide
مرجع کامل درمان انفرادی، گروهی و تلفیقی برای ذهنیت های طرح واره ای
  • قیمت : 49,000 تومان

  • تمام شد ، اما میاریمش 😏
  • انتشارات: ارجمند ارجمند
    نویسنده:
کد کتاب : 34815
مترجم :
شابک : 978-6002005793
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 400
سال انتشار شمسی : 1397
سال انتشار میلادی : 2014
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب راهنمای بالینی طرح واره درمانی اثر جوآن فارل

کتاب راهنمای بالینی طرحواره درمانی، مرجعی کامل برای درمانگران جهت اجرای طرحواره درمانی انفرادی، گروهی یا ترکیبی از آنها به روشی ساختاریافته و مقرون به صرفه است. نویسندگان در این کتاب، نمونه جلسات انفرادی و گروهی از پیش آماده شده ای را به همراه کاربرگ های مخصوص بیماران، ارائه کرده اند.
کتاب از طریق مرتبط ساختن ذهنیت های طرحواره ای با یکدیگر، این اجازه را به بالینگران می دهد که آنچه را برای درمان نیاز دارند از بین جلسات معرفی شده کتاب انتخاب کنند یا طرح درمانی انفرادی و گروهی تلفیقی و کاملی را بریزند که امکان اجرا در طول درمان های مختلف از شش هفته فشرده تا یک سال را داشته باشد.
این رویکرد درمان خود را از طریق هدف قرار دادن ذهنیت های مقابله ای ناسازگار به جای اختلالات خاص، پیش می برد. بدین ترتیب از طریق تغییراتی در طبقه بندی تشخیصی، انعطاف بالینی را افزایش می دهد و منجر به پایایی پیامدهای درمانی می شود.
کتاب حاضر، دستورالعمل های گام به گام و نکاتی برای درمانگر را در کنار گنجینه بالینی غنی از نمونه یادداشت ها، کاربرگ ها، تمرین های جلسات، فرم های تکالیف و محتوای مورد نیاز بیمار را در اختیار قرار می دهد و در نهایت نیاز امروز درمانگران به درمان های بالینی کارآمد را از طریق عدم صرف زمان و بودجه زیاد، برآورده می سازد.

کتاب راهنمای بالینی طرح واره درمانی

جوآن فارل
دکتر جوآن فارل، رمزگذار موسسه Schema Therapy Midwest-Indianapolis Center و مدیر تحقیقات مرکز درمان و اختلال شخصیت بی مرز، دانشگاه ایندیانا - دانشگاه پوردو ایندیاناپولیس (IUPUI) است.
دسته بندی های کتاب راهنمای بالینی طرح واره درمانی