کتاب نه! روانشناسی اعتراض

When I Say No, I Feel Guilty
(وقتی نه می گویم احساس گناه می کنم)
کد کتاب : 34945
مترجم :
شابک : 978-9646104310
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 288
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1975
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 24
زودترین زمان ارسال : 29 شهریور

معرفی کتاب نه! روانشناسی اعتراض اثر مانوئل جی اسمیت

آیا اعتراض ابزاری برای خدمت به بشریت است یا وسیله ای برای ایجاد آشوب؟ اعتراض منجر به ظلم می شود یا عدالت را به ارمغان می آورد. آیا اعتراض رفتاری کودکانه است یا بالغانه؟ در دنیای متمدن امروزی گفتگو یک ابزار بسیار مهم برای برقراری ارتباط تلقی می شود که می توان از این ابزار درجهت بهبود ناهنجاری های جامعه نظیر سلطه جویی افراد بهره برد.
قاطعیت نیز یکی از مفاهیم مهمی است که مانوئل اسمیت به طور مفصل آن را توضیح داده است و از لزوم آن در شرایط مختلف زندگی صحبت کرده است. به عقیده ی او برای داشتن جامعه ای سالم و بدور از آفت سلطه جویی باید فرهنگ قاطعیت را افزایش دهیم. او در کتاب خود این مسئله را از دوران کودکی مورد کنکاش قرار داده است. مثلا زمانی که پدر و مادر با قطعیت بسیار مانند یک فرمانده با کودک رفتار می کنند باعث می شود حق طلبی زیادی به کودک تلقین می شود و او در آینده می تواند هر کاری را انجام دهند.

کتاب نه! روانشناسی اعتراض

مانوئل جی اسمیت
مانوئل جی اسمیت (1934–2007) روانشناس و پیشگام در جنبش آموزش قاطعیت در تغییر زندگی بود. او نویسنده تعدادی از کتابهای خودیاری، از جمله کتابهای پرفروش هنگامی که من نه می گویم احساس گناه می کنم، که به متنی استاندارد مورد استفاده در آموزش قاطعیت در مدارس و محل کار تبدیل شد.