کتاب فرهنگ البسه مسلمانان

Dictionnaire détaillé des noms des vêtements chez les Arabes
کد کتاب : 35803
مترجم :
شابک : 978-9644459603
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 272
سال انتشار شمسی : 1389
سال انتشار میلادی : 2009
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 4
زودترین زمان ارسال : 12 آذر

معرفی کتاب فرهنگ البسه مسلمانان اثر راینهارت پیتر ان دزی

مان ظهور اسلام در شبه جزیره عربستان، تقریبا همه عرب ها بادیه نشین بودند و شهرها کوچک و کم اهمیت و هنر خیاطی نسبتا ناشناخته بود.
آن زمان لباس مسلمانان پارچه سرتاسری ساده یکپارچه بافته شده ای بود آنها را از سرما و گرما حفظ می کرد.
پس از اینکه مسلمانان نقاط بسیاری از دنیا را فتح کردند و با مردمان آنجا ارتباطات فرهنگی پیدا کردند، رو به تجمل و شهر نشینی آوردند بسته به مناطق گوناگون و موقعیت جغرافیایی و فرهنگ پیشین هر یک از مسلمانان این مناطق از لباس جدید استفاده کردند.
راینهارت دزی شرق شناس مشهور هلندی که معروف ترین کتابش تاریخ اسپانیا است، کتاب "فرهنگ البسه مسلمانان" را در سن 25 سالی منتشر کرده است تا فرهنگ جامعی در زمینه لباس های اسلامی و زمان استفاده آنها باشد. نام لباس های آمده در کتاب به زبان عربی است و فرهنگ جامعی از انواع لباس های مسلمانان را تشکیل داده است.

کتاب فرهنگ البسه مسلمانان

راینهارت پیتر ان دزی
راینهارت پیتر آنه دوزی یا دُزی (Reinhart Pieter Anne Dozy) (زادهٔ ۲۱ فوریهٔ ۱۸۲۰ در لَیدن، هلند – درگذشتهٔ ۲۹ آوریل ۱۸۸۳ در اسکندریه، مصر) خاورشناس نامیِ هلندی بود. تمرکز پژوهش‌های دوزی بر زبان و عرب بود. دوزی به زبان‌های آلمانی، فرانسوی، انگلیسی و عربی تسلط داشت.دوزی تبار فرانسویان پروتستان داشت. نیاکانش به دلیل درگیری‌های مذهبی به هلند کوچیده‌بودند و در همان سامان ماندگار گشتند. وی در لَیدن زاده شد. در دانشگاه لَیدن به آموختن پرداخت و در ۱۸۴۴ مدرک دکتری دریافت کرد ...