کتاب ماجراهای تن تن (8)

King Ottokar's Sceptre
عصای سحرآمیز
 • 10 % تخفیف
  40,000 | 36,000 تومان
 • موجود
 • انتشارات: قدیانی قدیانی
  نویسنده:
کد کتاب : 3902
مترجم :
شابک : 9789647706070
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 64
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 1938
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 7
زودترین زمان ارسال : 14 آذر

ماجراهای تن تن (8)
King Ottokar's Sceptre
عصای سحرآمیز
 • 30,000 تومان
 • تمام شد ، اما میاریمش 😏
 • انتشارات: فروزش فروزش
  نویسنده:
کد کتاب : 3977
مترجم :
شابک : 9789645476494
قطع : رحلی
تعداد صفحه : 66
سال انتشار شمسی : 1396
سال انتشار میلادی : 1938
نوع جلد : زرکوب
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

معرفی کتاب ماجراهای تن تن (8) اثر هرژه


رمان کلاسیک مصور "ماجراهای تن تن" اثری است از نویسنده ی بلژیکی "هرژه" که در قسمت هشتم آن تحت عنوان "ماجراهای تن تن (8)"، تن تن یک کیف گمشده را پیدا می کند و آن را به صاحبش ، پروفسور هکتور آلمبیک ، متخصصی که صاحب مهر سلطنتی بسیار نادر از مجموعه مهر پادشاه اتوکار چهارم سیلداویا است ، برمی گرداند. او مجموعه ی مهرهای خود را به تن تن نشان می دهد ، از جمله یکی که متعلق به پادشاه اتوکار چهارم سیلداویا بود. سپس تن تن متوجه می شود که او و آلمبیک توسط برخی از مردان عجیب تحت نظر هستند. حتی آپارتمان تن تن در تلاش برای کشتن وی بمب گذاری می شود. تن تن که به ارتباط این قضیه با سیلداویا مشکوک است پیشنهاد می کند تا آلمبیک را برای تحقیق در سیلداویا همراهی کند.

در هواپیما تن تن به همراه خود سوءظن می برد. آلمبیکی که با او سفر می کند سیگار نمی کشد و به نظر نمی رسد که به عینکی که می پوشد احتیاج داشته باشد ، در حالی که آلمبیکی که برای اولین بار ملاقات کرد به شدت سیگار می کشید و بینایی بسیار ضعیفی داشت. تن تن تصمیم می گیرد که کلکی سوار کند و خود را به افتادن می زند. او حین افتادن ریش آلمبیک را می گیرد تا ببیند واقعی است یا تقلبی و متوجه می شود که ریش (برای آلمبیک) به طرز دردناکی واقعی است! بنابراین تن تن تصمیم می گیرد تا فعلا قضیه را رها کند و ببیند که چه پیش می آید. این که در ادامه چه اتفاقی می افتد را در "ماجراهای تن تن (8)" از "هرژه" بخوانید.

کتاب ماجراهای تن تن (8)

هرژه
ژرژ پروسپر رمی، زاده ی ۲۲ مه ۱۹۰۷ و درگذشته ی ۳ مارس ۱۹۸۳، نویسنده و کاریکاتوریست بلژیکی بود که بیشتر به خاطر خلق ماجراهای تن تن مشهور است. این اثر مشهورترین اثر کمیک (داستان مصور) در تمام تاریخ و به ویژه در تاریخ اروپا است و به خاطر آن نام هرژه (ارژه) در سال ۲۰۰۳ به تالار مشاهیر کتاب های کمیک اضافه شد.هرژه، که در سال ۱۹۰۷ متولد شده بود، آموزش رسمی هنری ندیده بود، ولی پس از ترک مدرسه، ابتدا به عنوان گرافیست شروع به کار کرد و به دنبال آن از سال ۱۹۲۹ تا هنگام مرگش در سال ۱۹۸۳ به خلق ماجراهای تن...
نکوداشت های کتاب ماجراهای تن تن (8)
Political unrest in Europe in the late 1930s influenced Herge when he wrote King Ottokar's Sceptre, in which Tintin and absent-minded Professor Alembick travel to Syldavia to try to avert a confrontation with neighboring Borduria. The history Herge creates for his fictional Eastern European country is complex and fascinating, and a locked-room mystery and cross-country pursuit make for one of Tintin's more entertaining adventures. Syldavia and Borduria would return in later stories, as would one of Herge's most memorable characters, Bianca Castafiore, the "Milanese Nightingale" renowned for her rendition of the "Jewel Song" from Faust.
ناآرامی های سیاسی در اواخر دهه 1930 بر هرژه تأثیر گذار بود و او شاهنامه پادشاه اوتوکار را نوشت ، که در آن تن تن و پروفسور آلمبیک حواس پرت به کشور سیلداویا سفر می کنند تا سعی کنند از رودر رویی با کشور همسایه اش بوردوریا جلوگیری کنند. تاریخی که هرژه برای کشور خیالی خود در اروپای شرقی خلق می کند ، پیچیده و جذاب است و رازی سربسته و تعقیب درسرتاسر کشور یکی از ماجراهای سرگرم کننده تن تن را رقم می زند. سیلدویا و بوردوریا همانند یکی از به یاد ماندنی ترین شخصیت های هرژه ، بیانکا کاستافیوره مشهور که بخاطر اجرای خود در "آهنگ جواهرات" از فاوست معروف شد، در داستان های بعدی نیز باز می گردند.
David Horiuchi

قسمت هایی از کتاب ماجراهای تن تن (8) (لذت متن)