کتاب عچق

Luv
کد کتاب : 39107
مترجم :
شابک : 978-6003676190
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 112
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1965
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 7 بهمن

معرفی کتاب عچق اثر موری شیسگال

کتاب «عچق» یک نمایشنامه با سه شخصیت است که داستان غافلگیرکننده ای دارد. روند دیالوگ ها به مرور گره ها را طرح و سپس آن ها را باز می کند. این نمایشنامه سال ۱۹۶۵ نوشته شده است. بلافاصله اجرای آن در برادوی با موفقیت چشمگیری روبرو شد و تاکنون بیش از ۹۰۰ بار اجرا شده است. این اجرا همان سال سه جایزه ی تونی را دریافت کرد. نسخه ی سینمایی این نمایشنامه سال ۱۹۶۷ به کارگردانی کلایو دانر و بازی جک لمون، پیتر فالک و الین می ساخته شد. میلت و الن منویل که از ابتدا زن و شوهرند و هری برلین که همکلاسی قدیمی آن هاست. میلت منویل بالای یک پل به طور ناگهانی و پس از ۱۵ سال همکلاسی اش، هری برلین را می بیند و متوجه می شود هری قصد داشته از روی پل خود را به پایین پرت کند. پس از کمی گفت و گو متوجه می شود که هری از زندگی ناامید شده و هیچ انگیزه ای برای ادامه ی زندگی ندارد.

میلت که از زندگی زناشویی اش ناراضی است و به علت این که عاشق زن دیگری شده، قصد دارد همسرش را طلاق دهد اما الن یعنی همسر او راضی به طلاق نیست. میلت اوضاع را مناسب می بیند تا راه چاره ای بیندیشد. به هری پیشنهاد عجیبی می دهد و ادامه ی ماجرا… علاوه بر قابلیت های بالای اجرای کمدی در تئاتر، این نمایشنامه را می توان به صورت یک داستان طنز و بسیار جذاب خواند و صحنه ها و گفت و گوها را در ذهن تصویرسازی کرد و بسیار از آن لذت برد.

کتاب عچق

موری شیسگال
موری جوزف شیسگال (۲۰۲۰-۱۹۲۶) نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس امریکایی بود.
قسمت هایی از کتاب عچق (لذت متن)
تو چیزی از زن ها نمی دونی هری. واسه ی یه زن، تجربه نکردن عشق چیز مصیبت باری نیست. باز می تونه خواب و خیال ببینه، رویا… اون به رویا بیشتر از واقعیت احتیاج داره… ولی وقتی دوست داشتن تبدیل می شه به یه حس خودخواهانه ی درب و داغون و جاشو یا نفرت و کوته فکری عوض می کنه… اینه چیزی که عشقشو از بین می بره. اون رویاشو از دست می ده و تبدیل می شه به یه حیوون، یه موجود حقیر وحشی که فقط به پنجول کشیدن و گاز گرفتن و انتقام گیری فکر می کنه.