کتاب هملت شعر بیکران

Hamlet: Poem Unlimited
کد کتاب : 39685
مترجم :
شابک : 978-6226863599
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 229
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2004
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 3
زودترین زمان ارسال : 21 خرداد

معرفی کتاب هملت شعر بیکران اثر هرولد بلوم

اگرچه بلوم بارها تفاسیر خویش از نمایشنامۀ هملت را در قالب کتاب، مقاله و سخنرانی ارائه کرده است، هملت:شعر بی کران نه تنها به عنوان جوهره ای موجز از تمامی آنها، و نیز ضمیمه ای بر کتاب شکسپیر: ابداع انسان، بلکه چونان تفسیری بازنگرانه در آرای پیشین بلوم است. در این کتاب فصول بیست و پنج گانۀ تفسیر بلوم از هملت لایه لایه برهم می نشینند تا در انتها مانند گوی بلورینی در فاصلۀ کانونی مناسب، میان چشم ما و متن هملت قرار گیرند و بدین سان چشم اندازی صریح و شفاف از شاهکار شکسپیر ترسیم کنند.
تفاسیر بلوم همچون عدسی هم گرایی است که تفاسیر شکسپیرشناسان در چهار قرن اخیر، چونان طیف های نور، با گذر از آن تا حدامکان به روشن تر شدن معمای هملت یاری می رسانند؛ اگرچه بلوم خود این نقیضه را به ما یادآور می شود که راز ماندگاری هملت همانا در پایدار ماندن معمای ابدی آن و فراروی مدامش ازمرزهای خویش است.

کتاب هملت شعر بیکران

هرولد بلوم
هرولد بلوم متولد 11 ژوئیه 1930 درگذشته 14 اکتبر 2019، منتقد ادبیات آمریکایی و استاد علوم انسانی در دانشگاه ییل بود. از او اغلب به عنوان تأثیرگذارترین منتقد اواخر قرن بیستم یاد شده است. پس از انتشار اولین کتاب خود در سال 1959 ، بلوم بیش از 50 کتاب نوشت ، از جمله 20 کتاب نقد ادبی ، چندین کتاب در مورد دین و یک رمان. وی در طول زندگی ، صدها گلچین را در مورد تعداد زیادی از چهره های ادبی و فلسفی برای انتشارات خانه چلسی ویرایش کرد. کتابهای بلوم به بیش از 40 زبان ترجمه شده است.