کتاب فرزانگی در عصر تفرقه

How to Stay Sane in an Age of Division
کد کتاب : 40020
مترجم :
شابک : 978-6222540906
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 76
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 6
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

چگونه می توان در دوران تفرقه از دیوانگی در امان ماند؟
How to Stay Sane in an Age of Division
کد کتاب : 54497
مترجم :
شابک : 978-6227418248
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 45
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

خردورزی در روزگار گسسته پی
How to Stay Sane in an Age of Division
کد کتاب : 93507
مترجم : موسی صدرایی
شابک : 978-9641907572
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 65
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2020
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 12 بهمن

معرفی کتاب فرزانگی در عصر تفرقه اثر الیف شافاک

الیف شافاک رمان نویس برنده جایزه بریتانیا-ترکیه است. او به دو زبان ترکی و انگلیسی می نویسد و 18 کتاب منتشر کرده است که 11 کتاب از آنها رمان است. آثار وی به 54 زبان ترجمه شده است. آخرین رمان او 10 دقیقه 38 ثانیه در این دنیای عجیب در لیست کوتاه جایزه بوکر و جایزه RSL Ondaatje قرار گرفت. و کتاب سال Blackwell را انتخاب کرد. رمان قبلی او ، چهل قاعده عشق توسط بی بی سی از بین 100 رمان که شکل دهنده جهان ما بود ، انتخاب شد. شفاک دکترای علوم سیاسی دارد و در دانشگاه های مختلفی در ترکیه ، ایالات متحده و انگلیس تدریس کرده است ، از جمله کالج سنت آن ، دانشگاه آکسفورد ، جایی که یک فرد افتخاری است.

شافاک همکار و نایب رئیس انجمن ادبیات سلطنتی است. وی عضو شورای برنامه جهانی وفوروم در اقتصاد خلاق و عضو بنیانگذار ECFR (شورای اروپا در روابط خارجی) است. شافاک مدافع حقوق زنان ، حقوق LGBTQ + و آزادی بیان ، سخنران عمومی الهام بخش و دو بار سخنران TED Global است که هر بار مورد تشویق قرار می گیرد. شافاک داوری جوایز متعدد ادبی ، و ریاست جایزه ولکام را بر عهده داشته و در حال حاضر داوری جایزه PEN Nabokov را بر عهده دارد.

کتاب فرزانگی در عصر تفرقه

الیف شافاک
الیف شافاک یا الیف شفق، زاده ی ۲۵ اکتبر ۱۹۷۱ استراسبورگ فرانسه) نویسنده ای ترک تبار است. او از دانشگاه تکنیک اورتا دو غوی آنکارا لیسانس روابط بین الملل و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکترای علوم سیاسی گرفت. او در هنگام تحصیل در دوره ی فوق لیسانس، اولین کتاب داستانش را در سال ۱۹۹۴ و در سال ۱۹۹۷ هم رمان دومش را منتشر کرد. پس از اتمام دوره ی دکترا به استانبول آمد و آینه های شهر را نوشت. شافاک در سال های ۲۰۰۴–۲۰۰۳ با درجه استادیاری در دانشگاه میشیگان و بعد در بخش مطالعات خاور نزدیک دانشگاه آری...
قسمت هایی از کتاب فرزانگی در عصر تفرقه (لذت متن)
در جهانی که هر روز در حال تغییر است و هیچ چیز قابل پیش بینی نیست، باور دارم نداشتن احساس خوب، کاملا طبیعی ا ست. عیبی ندارد اگر حال مان خوب نباشد. حقیقت این است که اگر گاهی غرق بلاتکلیفی و نگرانی و خستگی و التهاب نشوید، شاید واقعا نمی دانید در دنیا چه خبر است. ما دلایلی حقیقی برای دلسرد شدن داریم. زمانی که هیچ چیز دیگر به نظرمان استوار و مستحکم نمی رسد، ضروری ا ست ماهیت متنوع و متغیر احساسات خود را تصدیق کنیم، اما تصدیق جنبه تیره احساسات تنها شروع راه است.

هرطور که نگاه کنید، در لحظه سرنوشت سازی قرار داریم. در نقطه ای مرزی. فاصله ای گیج کننده میان پایانی به تأخیر افتاده و شروعی ناشناخته. آنتونیو گرامشی، روشنفکر ایتالیایی و متفکر سیاسی که توسط موسولینی دستگیر شد، در سلول زندان خود نوشت: «بحران ایجادشده دقیقا حاکی از این واقعیت است که سنت قدیم دارد می میرد و سنت جدید نمی تواند متولد شود؛ در این دوران بلاتکلیفی، انواع مختلفی از علائم مرض ظاهر می شوند.»

«مرض» در معنایی که گرامشی به کار برده، به معنای «ارتباط بیماری» است؛ و ما نیز شاهد بیمارشدن خود به سبب عدم اطمینانی هستیم که ما را فراگرفته است. در میانه و درمانده، نه قادریم نظم قدیمی را که ما را ناراحت می کرد رها کنیم، نه می توانیم جهانی جدید با توسل به درس هایی که آموختیم، بسازیم. از اضطراب خسته ایم، مملو از خشمیم؛ ذهن ها و دفاعیات مان غالبا در هم شکسته اند.