کتاب گام به گام با امام

Gam Be Gam
12 جلدی
کد کتاب : 40232
شابک : 978-6005676464
قطع : وزیری
تعداد صفحه : 4602
سال انتشار شمسی : 1399
نوع جلد : سلفونی
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 8 بهمن
تعداد جلد : 12

معرفی کتاب گام به گام با امام اثر امام موسی صدر

گام به گام با امام مجموعۀ گفتارها و مصاحبه ها و مقالات سید موسی صدر است که نه جلد نخست آن از دو بخـش تشکیل می شود: بخش نخـست هر مجلد روزنگار فعالیت های امام به ترتیب تاریخی است و بخش دوم آن گـفتارها و مصاحبه ها و مقالات متعلق به وقایع دسته بندی شده در بخش نخست است.
جلد دهم گزیدۀ آیاتی از قرآن کریم است که امام بنا به مناسبت و موضوع روز، انتخاب و تفسیر کرده است. جلد یازدهم مباحث اعتقادی و سیرۀ معصومان و جلد دوازدهم مباحثی دربارۀ جنبش أمل و زمینه های ظهور و ابعاد آن و نیز درس گفتارها و مباحث سیاسی و اقتصادی امام در کلاس های اعضای ارشد جنبش أمل است.
افزون بر علاقه مندان به آرا و اندیشۀ امام صدر، این مجموعه می تواند محل رجوع محققان و مدیران و علمای ادیـان و پژوهشگران تاریخ و رجال سیاسی و نظایر آن باشد. نیز امکان مناسـبی است برای مصلحان و اندیشـمندان و روحانیون، تا به منظومۀ فـکری و مبانی نــظری فعالیت های او پی ببرند.
این مجموعه گزارشی است از تجربۀ مدیریتی و رهبری امام در لبنان و مرجع مستندی است برای محققان حوزه و دانشگاه و نیز راهنمای مطمئنی است برای مبلغان و مصلحان و منبع بدیع و جذابی است برای نسل جوان که اسلام را در ابعاد انسانی و ایمانی آن بشناسند.
این اثر یکی از مراجع کتابخانه های دانشگاهی و حوزوی و مراکز علمی و تحقیقاتی دربارۀ اسلام و تاریخ سیاسی و اجتماعی معاصر لبنان و خاورمیانه و گفت وگوی ادیان و … به شمار می آید.

کتاب گام به گام با امام

امام موسی صدر
سیّد موسی صدر (زادهٔ ۱۴ خرداد ۱۳۰۷ در قم – ربوده شده در ۱۰ شهریور ۱۳۵۷ در لیبی) روحانی عالم و مجتهد شیعه و مؤسس مجلس اعلای شیعیان لبنان بود. او از رهبران مذهبی و سیاسی لبنان نیز به‌شمار می‌رفت. صدر در میان برخی شیعیان به «امام موسی صدر» معروف است.او در ۹ شهریور ۱۳۵۷، طی سفری رسمی به لیبی به دعوت معمر قذافی ربوده شد. در حالی که بسیاری گزارش‌ها حاکی از قتل او در همان زمان توسط قذافی است، برخی گزارش‌ها حاکی از اسارت او در زندان‌های لیبی می‌داد. احم...