کتاب نابغه

The Genius
کد کتاب : 41044
مترجم : نیوشا ستاری
شابک : 978-6226420815
قطع : پالتویی
تعداد صفحه : 132
سال انتشار شمسی : 1399
سال انتشار میلادی : 1983
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 2 اردیبهشت

معرفی کتاب نابغه اثر هوارد برنتون

هرچه نقش علوم در قدرت نمایی کشورها پررنگ تر شد، ایده های علمی بیش از پیش به دنیای ادبیات و نمایش راه برد و نیمۀ دوم قرن بیستم پر شد از صورت های مختلف نمایش علم در دنیای داستان. در دو دهۀ پایانی قرن بیستم، این ایده که علم و فناوری با سرعتی افسارگسیخته پیش می روند و زمین را به جهنم بدل خواهند کرد بسیار موردتوجه نویسندگان قرار گرفت.
برنتون در سال های پس از جنگ سرد در قالب نمایشنامۀ نابغه، پرسش هایی درخصوص ارتباط اجتناب ناپذیر علم و سیاست و ارتباط دولت ها و دانشمندان مطرح کرد؛ نابغه درامی است راجع به علم و سیاست و ارتباط میان آنها. لئو لرر، فیزیک دان امریکایی برندۀ جایزۀ نوبل، پیشنهاد همکاری با پنتاگون را رد می کند و به همین دلیل به دانشگاهی در میدلندز انگلستان تبعید می شود. او موفق به حل معادله ای شده که ممکن است به تولید بمب اتم به مراتب قدرتمندتری منجر شود. لرر در زندگی شخصی گرایش هایی غیراخلاقی دارد و ازاین رو نمی تواند بر فعالیت های علمی اش متمرکز باشد.

کتاب نابغه

هوارد برنتون
هوارد جان برنتون (متولد 13 دسامبر 1942) نمایشنامه نویس و فیلمنامه نویس انگلیسی است. در حالی که در ایالات متحده آمریکا چندان شناخته شده نیست، وی در کشور خود سلبریتی است و اغلب در کنار معاصرانی مانند ادوارد باند، کاریل چرچیل و دیوید هار رتبه بندی می شود.