کتاب زنبوردار حلب

The Beekeeper of Aleppo
کد کتاب : 43305
مترجم :
شابک : 978-6004614313
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 269
سال انتشار شمسی : 1402
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

زنبوردار حلب
The Beekeeper of Aleppo
کد کتاب : 45867
مترجم :
شابک : 978-6227543216
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 305
سال انتشار شمسی : 1401
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 2
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

زنبوردار حلبی
The Beekeeper of Aleppo
کد کتاب : 54267
مترجم :
شابک : 978-9645732439
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 346
سال انتشار شمسی : 1400
سال انتشار میلادی : 2019
نوع جلد : شومیز
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : 15 آذر

معرفی کتاب زنبوردار حلب اثر کریستی لفتری

نوری، زنبورداری در حلب سوریه و همسرش افرا، یک هنرمند بود. البته همه ی این ها قبل از جنگی بود که زندگی آنها را از هم پاشید و در آن متحمل شدیدترین خسارت ها شدند. قبل از جنگ، آنها زندگی ساده اما شادی را در میان دوستان و خانواده داشتند؛ افرادی که معنای مهمترین چیز در زندگی، یعنی عشق را می دانستند و این قصه ی "زنبوردار حلب" از "کریستی لفتری" است.
با قتل عام و سر بریدن مردان، زنان و کودکان بی گناه، اوضاع روز به روز خطرناک تر می شد. آنها چاره ای نداشتند جز اینکه از آنچه از شهر زیبایشان باقی مانده بود، دل بکنند و تنها زندگی ای را که تا به حال شناخته بودند، ترک کنند. آنها به یکی از هزاران آواره تبدیل می شوند؛ پناهجویانی که سفر خطرناکی را در سرزمین ها و دریاهای طوفانی در پیش می گیرند، در حالی که در طول راه با نفرت و پیش داوری های زیادی روبرو می شوند. این افراد شاهد وحشت های باورنکردنی بوده اند که باعث شده غم و اندوه آنها را در هم بشکند و آسیب دیده، رها کند. آنها باید باور داشته باشند که خانه جدیدی در جایی پیدا خواهند کرد اما آن، خانه ای خواهد بود که اتاقهایش خالی از افرادی است که آنها عاشقشان بودند.
"کریستی لفتری" از صلاحیت ادبی بالایی برخوردار است و "زنبوردار حلب" داستانی است جذاب و در عین حال واقع گرایانه، زیرا او مدتی را به عنوان داوطلب در مرکز پناهندگان تحت حمایت یونیسف در آتن کار می کرد.
"زنبوردار حلب" رمانی دلخراش و تامل برانگیز است که حتی توصیف ساده عشق و توجهی که نوری به زنبورهای دوست داشتنی خود نشان می داد، آنقدر تکان دهنده است که می تواند قلب شما را در هم بفشرد.

کتاب زنبوردار حلب


ویژگی های کتاب زنبوردار حلب

برنده جایزه آسپن وردز سال 2020

نامزد جایزه دیتون سال 2020

کریستی لفتری
كريستي لفتري در سال 1980 در لندن از پدر و مادر یونانی قبرسی متولد شد که در سال 1974 در جریان حمله ترکیه به لندن نقل مکان کردند. وی مدرک زبان انگلیسی و فوق لیسانس نویسندگی خلاق را از دانشگاه برونل گرفت. وی قبل از عزیمت برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا و نوشتن ، به دانشجویان خارجی انگلیسی درس می داد و سپس معلم دبیرستان شد. وی همچنین در حال تحصیل برای روانپزشک شدن است.
نکوداشت های کتاب زنبوردار حلب
A well-crafted structure and a troubled but engaging narrator power this moving story of Syrian refugees.
یک ترکیب خوش ساخت و یک راوی آزرده اما جذاب، به این داستان گیرا از پناهندگان سوری قدرت می بخشد.
Kirkus Reviews Kirkus Reviews

There’s no overloading the deck with drama; this story tells itself, absorbingly and heartrendingly.
هیچ گونه بار اضافی از درام روی عرشه ی کشتی این قصه وجود ندارد ؛ این داستان خودش، خود را جذاب و دل انگیز روایت می کند.
Library Journal Library Journal

قسمت هایی از کتاب زنبوردار حلب (لذت متن)
از چشم های زنم می ترسم، نگاه کن مثل سنگ اند، سنگ های خاکستری کنار دریا. نه او می تواند بیرون را ببیند نه کسی داخل را. نگاهش کن، ببین، چطور لبه ی تخت نشسته و لباس خوابش کف زمین افتاده. تیله ی محمد را بین انگشتانش می غلتاند، منتظر من است تا لباس هایش را تنش کنم. من از این کار تکراری خسته ام. بلوز و شلوار خودم را می پوشم تا یک کم وقت گذرانی کنم. هنوز منتظر من است. چین خوردگی های شکمش را ببین، کدر مثل عسل صحرایی است. زیر چین ها تیره تر هم هست. آن خط ها، خط های باریک نقره ای که سراسر پوست سینه اش کشیده شده اند، ترک های نوک انگشتانش را ببین. این انگشتان روزگاری با ترکیب جادویی رنگ ها، دره ها و رودخانه ها را خلق می کردند. زمانی خنده هایش از ته دل بود، آن زمان چشم هایش هم می خندید. بنشین و یک دل سیر نگاهش کن، چون دارد مثل شمع آب می شود...