کتاب ینگه دنیا 2 (1919)

Nineteen Nineteen
کد کتاب : 496
مترجم :
شابک : 964-7199-11-2
قطع : رقعی
تعداد صفحه : 600
سال انتشار شمسی : 1385
سال انتشار میلادی : 1932
نوع جلد : جلد سخت
سری چاپ : 1
زودترین زمان ارسال : ---

جزو لیست برترین رمان های انگلیسی گاردین

معرفی کتاب ینگه دنیا 2 (1919) اثر جان دوس پاسوس

زشتی ها و تلخی های جنگی بزرگ و سرنوشت ساز، موضوعی است که جان دوس پاسوس در کتاب ینگه دنیا 1919 روی آن دست گذاشته است. این نویسنده ی تأثیر گذار با خلق جهان ها و داستان هایی بسیار پر جزئیات و نزدیک به واقعیت برای هر شخصیت رمان، تصویری فوق العاده قابل باور از آمریکا و اروپای زخم خورده از جنگ به وجود آورده است. افزایش و گسترش خشونت و جنگ در جهان رمان ینگه دنیا 1919، برای عده ای سودآور، برای برخی دیگر، نوعی ماجراجویی و برای بسیاری، انتخابی بین آرمان های دوران جوانی و یا اسارت در زندانی نمور است. این اثر به دنیایی در حال جنگ می پردازد که شخصیت هایی فراموش نشدنی چون شاعری جوان، دختری سردرگم و البته سربازی بی نام و نشان در آن حضور دارند. ژان پل سارتر درباره ی نویسنده ی این اثر گفته است: «من، دوس پاسوس را بزرگترین نویسنده ی معاصر می دانم.»

کتاب ینگه دنیا 2 (1919)

جان دوس پاسوس
جان رودریگو دوس پاسوس، زاده ی 14 ژانویه ی 1896 و درگذشته ی 28 سپتامبر 1970، هنرمند و رمان نویس آمریکایی بود. جان در شیگاکو به دنیا آمد و رشد کرد و در سال 1916 از کالج هاروارد فارغ التحصیل شد. او مدام در سفر بود و با بازدید از اروپا و خاورمیانه، در مورد ادبیات، هنر و معماری چیزهای بسیاری آموخت. دوس پاسوس، قبل از پیوستن به نیروهای پزشکی ارتش آمریکا، در زمان جنگ جهانی اول، به عنوان راننده ی آمبولانس نیروهای داوطلب آمریکایی در پاریس خدمت می کرد.در سال 1970 اولین رمانش به چاپ رسید و انتشار رمان دو...
نکوداشت های کتاب ینگه دنیا 2 (1919)
Revolutionary in its intent, techniques and lasting impact.
اثری نوین و انقلابی از نظر مفهوم، تکنیک و ماندگاری تأثیر.
Guardian Guardian

In his day John Dos Passos' name was spoken in the same critical voice as Ernest Hemingway and F. Scott Fitzgerald.
نام دوس پاسوس در زمان خودش، هم طراز با نام هایی چون ارنست همینگوی و اسکات فیتزجرالد در نظر گرفته می شد.
Amazon Amazon

A curious mix of literary device.
ترکیبی کم نظیر از صنایع ادبی.
Goodreads

قسمت هایی از کتاب ینگه دنیا 2 (1919) (لذت متن)
ثروتمندان، ثروتمندتر می شدند و فقرا، فقیرتر. کشاورزان خرده پا کارشان را از دست می دادند و کارگران، برای گذران زندگی بخور و نمیرشان روزی دوازده ساعت کار می کردند. منافع برای ثروتمندان بود، قانون برای ثروتمندان بود و پلیس ها برای ثروتمندان بودند.

آقای راسموسن با تلخی گفت: «سازمان جامعه ی ملل چه سودی خواهد داشت اگر قرار است توسط بریتانیای کبیر و مستعمراتش تحت سلطه قرار گیرد؟»

هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم خبرنگاران پایگاه های معتبر خبری که در روزنامه های کل کشور کار می کنند، در لحظه ای بسیار مهم برای مردم این کشور، نتوانسته باشند وظیفه شان را به درستی انجام دهند.